Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění na Tenerife

Cestovní pojištění na Tenerife

Cestovní pojištění na Tenerife

Tenerife

Tenerife je největším ostrovem Kanárského souostroví a je také známý jako „ostrov věčného jara“. Tenerife se vyznačují různými klimatickými oblastmi, a tak se na jedné straně můžete procházet džunglí, obdivovat plantáže banánů a na straně druhé koulovat v zasněžených horách. Uprostřed Tenerife se totiž nachází nejvyšší španělská hora Pico del Teide, jejíž vrchol se nalézá ve výšce 3 718 metrů nad mořem. Její zdolání, pokud jdete přímo od hladiny moře, je velmi náročné. Na vrchol se však dostanou i běžní turisté, a to za pomocí lanovky, které vede až dvě stě metrů pod vrchol.

Díky příznivým klimatickým podmínkám je možné Tenerife navštívit v kteroukoliv část roku. Severní část ostrova je chladnější a častěji se zde vyskytují srážky. Je však neskutečně bohatý na floru a faunu. Právě zde můžete obdivovat banánové plantáže a celoročně kvetoucí keře a stromy. V období Vánoc zde rostou květy vánočních hvězd.

Mezi turisty je oblíbené turistické středisko na jihu ostrova Playa de las Américas a Los Cristianos, které vyhledávají milovníci slunce, zábavy a letních sportů. Za vidění také stojí národní park Caňadas del Teide, velbloudí safari, ponorka Yellow Submarine či zoologické zahrady Loro Parque a Pargue las Águilas.

Cestovní pojištění na Tenerife

Dovolená strávená na ostrově Tenerife bude zaručeně patřit k neopakovatelným zážitkům. Aby vaše cestování bylo skutečně bezpečné, nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Cestovní pojištění vám zaručí finanční jistotu pro případy náhlého onemocnění či úrazu. Pokud se spolehnete pouze na evropský průkaz pojištěnce, pak počítejte s vysokou spoluúčastí, která vám u komerčního cestovního pojištění nehrozí.

V rámci cestovního pojištění jsou standardně kryté léčebné náklady za ošetření, léčbu, léky, hospitalizaci, převozy, operace a také repatriace. Součástí pojištění jsou také asistenční služby. Připojistit si také můžete zavazadla pro případ jejich ztráty, krádeže či zničení, úraz či storno zájezdu. Spočítejte si cenu cestovního pojištění na Tenerife a porovnejte rovnou i nabídky všech pojišťoven online.

Spočítat
cestovní pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Tenerife proslul jako ostrov slunce a plážových povalečů. Byla by ale škoda celou dovolenou strávit jen u moře. Na Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, i jedna z nejkrásnější zoologických zahrad na světě. Zoo Loro Parque disponuje největším počtem papoušků na světě. Oblíbená je ale pro svou show s kosatkami, lachtany a delfíny.

Tenerife2

Kromě pláží si užijete i horské treky, běh, turistiku nebo výlety na kole. Zasurfovat si můžete na některé z pláží, pro windsurfing je nejlepší El Médano. Vydat se můžete i na roadtrip a poznat tak ostrov v celé jeho kráse.

Ve městě Güímar se pokocháte šestistupňovými pyramidami, které se podobají těm mayským. Historii se vydejte poznávat do La Orotava s úzkými dlážděnými uličkami a nádhernou architekturou, nebo do přístavního městečka Garachico, které v roce 1706 zalila láva a z předchozího období se zde dochovala městská brána a pevnost.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14