epojisteni logo

Cestovní pojištění do Švýcarska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Švýcarsko je vnitrozemský stát, který leží ve střední Evropě mezi Ženevským jezerem na západě, Bodamským jezerem na severovýchodě Jurou na severu, Rýnem na východě a severu a jižními Alpami. Sousedy jsou Itálie, Franice, Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko. Švýcarsko je federací 26 kantonů a žije zde více jak 20 procent cizinců.

Důležité informace před cestou

Švýcarsko není součástí Evropské unie. Jedná se však o moderní evropskou zemi a tak si český turista vystačí s platným cestovním dokladem. Povolení k pobytu je nutné pouze při délce nad 90 dní. Očkování není povinné žádné.Přírodní krásy a zajímavosti

Švýcarsko je jedinečná země, která patří k nejbohatším evropským zemím. Jelikož se jedná o neutrální zemí, sídlí zde řada mezinárodních institucí. Většina území je tvořena horskými masívy a proto se jedná o jedno z hlavních evropských středisek zimních sportů a horské turistiky. Nachází se zde na 60 000 kilometrů značených turistický tras od těch jednoduchým až po vysokohorské stezky a horolezecké trasy. Pro náročné jsou zde také ledovcové terény, kde si na své přijdou zkušení a zdatní sportovci.


Právě Švýcarsko má největší počet vrcholů nad 4 000 metrů (celkem jich je 47) a proto je považován za ráj horolezců. Najdete zde na 50 horolezecký škol, které pořádají oblíbené kurzy i pro začátečníky. Další adrenalinovou činností je slézání zamrzlých vodopádů a to především v oblastech Graubunden, Bernské Alpy a Wallis.


Na své si zde přijdou také cyklisti. I ti si mohou vybrat z rozsáhlé sítě stezek a tras od těch pohodových až po náročné horské sjezdy. K nejznámějším stezkám patří 309 km dlouhá Rhone Route a 425 km dlouhá Rhein Route.


Ve Švýcarsku se však také nachází moderní velkoměsta. Je to zejména Ženeva, která se nachází na jihozápadním cípu Ženevského jezera, a která je sídlem organizací OSN, Červený kříž či WTO. Dále je to Bern, hlavní město Švýcarska, Basilej a samozřejmě nesmíme zapomenout na největší město Curych.

Proč cestovní pojištění do Švýcarska?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.


Dovolená ve Švýcarsku není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.


Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.


Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?

  •  silného finančního partnera v případě nesnází

  •  úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu

  •  asistenční služby

  •  širokou nabídku připojištění

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.