epojisteni logo

Cestovní pojištění do Monaka

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Monako je nezávislé knížectví a druhý nejmenší stát na světě. Jeho plocha je veliká pouhých 1,95 km2 a žije zde 34 tisíc obyvatel. Na malém kopečku leží oficiální hlavní město knížectví Monako Ville, kterému dominuje knížecí palác a hradby. Významným městem je však Monte Carlo, které leží v centru knížectví, a je proslulé zejména díky závodu Formule 1, který se koná každoročně v květnu.


Monako není příliš bohaté na historické památky. Nachází se zde pouze zmiňovaný knížecí palác na skále Le Rocher a Katedrála sv. Barbory, v níž jsou pohřbeni monačtí vládci. Katedrála byla vybudována v roce 1875. Knížecí paláce je postavený v renesančním slohu a nejkrásnějším místem je tzv. Trůnní sál. V paláci se také nachází Muzeum napoleonských válek, kde se nachází osobní věcí Napoleona včetně jeho voskové figuríny. Další zajímavostí je oceánografické muzeum, jehož stavba trvala 11 let.


Monako je především zemí luxusu, bohatství a hazardu. Láká bohaté turisté ze všech koutů světa na luxusní hotely a také kasina, které se nachází po celé zemi. Tím nejznámějším je Casino de Monte Carlo, které funguje již od roku 1878 a vstup je povolený všem po uhrazení poplatku 10 EUR. Monako je tedy místem luxusní dovolené, kterou si mohou dovolit jen někteří.

Porovnání cestovního pojištění online do Monaka

Nezáleží na tom, zda svou dovolenou trávíte v luxusních hotelích nebo s batohem na zádech. Prioritou je Vaše bezpečnost a zdraví, které ochrání cestovní pojištění. To sice úrazu či nemoci nezabrání, ale poskytne Vám dostatečnou finanční záštitu. Lékařské ošetření a vše, co s ním souvisí, je totiž velmi drahé. A dobrá zdravotnická zařízení jsou drahá dvojnásob. Proto mějte sjednané cestovní pojištění, které za Vás lékařskou péči vždy uhradí.


Nabídku cestovního pojištění od významných českých pojišťoven najdete na ePojisteni.cz, kde si můžete jednotlivé nabídky porovnat online a tu nejlepší si online uzavřít. Dle nabídek pojišťoven si můžete sjednat různě vysoké limity a vybrat si z nabídky doplňkových připojištění (připojištění zavazadel, úrazu, storna zájezdu a další). Cestovní pojištění není drahé a cestovní náklady rozhodně výrazně nenavýší tolik jako případný účet za ošetření a léčbu.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.