epojisteni logo

Cestovní pojištění Maledivy

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Nejmenší země Asie je Maledivská republika, která je tvořená řetězem korálových ostrovů nacházející se v Indickém oceánu na Jih od Indie. Maledivy patří díky exkluzivním podmínkách, palmovými háji, bělostnými písčitými plážemi a křišťálově čistým mořem k nejvyhledávanějším místům pro trávení luxusní dovolené.

Důležité informace před cestou

Občan České republiky cestující na Maledivy nepotřebuje vízum, ale vystačí si platným cestovním pasem. To však při pobytu do 30 dnů. Při delší dovolené je nutné si zaplatit 10 dolarů za každý další den strávený na Maledivách. Je vhodné se o aktuálních podmínkách vstupu informovat dostatečný čas před plánovaným odjezdem.

Očkování povinné není, avšak doporučuje se vakcinace proti tetanu, břišnímu tyfu, vzteklině a žloutence typu A i B.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Maledivy jsou považovány takřka za ráj na zemi. Díky své poloze těsně pod rovníkem splňuje ideální podmínky pro trávení dovolené. Maledivy jsou tvořeny 19 největším korálovými ostrovy a dalšími 1196 atoly. Obydlených je však pouze 200 z nich. Nejdelší ostrov Hithadhoo měří 8 km. A co je nejvíce zajímavé, žádné místo neleží více jak 2,5 m. n. m.

Co na Maledivách nejvíce láká turisty je právě průzračná voda a bílé pláže. Maledivy jsou vyhledávané zejména díky ideálním podmínkám pro potápění. Místy, které byste při své návštěvě neměli opominout, jsou hlavní město Malé a zejména mešity a bazar, který se zde nachází, laguny na ostrově Kaashidhoo, atol Kaafu, budhistické památky na atolu Thoddoo či tradiční tance a bubny na ostrově Thulusdhoo.

Proč cestovní pojištění na Maledivy?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i na Maledivy. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištění

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.