epojisteni logo

Cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Zhruba 600 kilometrů od západního pobřeží Afriky leží Kapverdské ostrovy. Celkem se jedná o deset hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků, které nejsou obydlené. Velké ostrovy jsou rozdělené do dvou skupin - návětrné Barlavento ostrovy a závětrné Sotavento ostrovy. Do první skupiny patří ostrovy Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista. Ve druhé skupině to jsou ostrovy Brava, Fogo, Santiago a Maio. Velké ostrovy až na Santa Luzia jsou obydlené všechny.


Kapverdské ostrovy mají sopečný původ, ale v současnosti se jediná aktivní sopka Mount Fogo nalézá na stejnojmenném ostrově Fogo. Na ostrovech není dostatek vody, o čemž svědčí minimální vegetace. Vítr zde navíc odnáší písek pryč z ostrovů a způsobuje tak erozi.


I přes společný původ mají ostrov odlišný charakter povrchu. Například ostrov Fogo se vyznačuje vysokými horami, ale ostrov Sal má plochý terén a krásné pláže. Každý cestující si zajisté najde ostrov, který bude vyhovovat jeho nárokům na ideálně strávenou dovolenou.

Nejlevnější cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy patří k vyhledávaným turistickým destinacím. Dovolenou zde můžete strávit na pláži i aktivně v horách. Ať už plánujete aktivní dovolenou či se těšíte na odpočinek na pláži, nikdy nezapomínejte mít sebou cestovní pojištění. Náhlá nemoc či úraz Vás může potkat kdekoliv na světě. S cestovním pojištění však budete mít vždy jistotu, že obdržíte kvalitní lékařskou péči, kterou za Vás uhradí pojišťovna.


Aktuální nabídku na cestovní pojištění naleznete na stránkách ePojisteni.cz, které se specializují na zprostředkování různých typů pojištění. Zde si porovnáte více nabídek na pojištění a vítěznou nabídku si ihned uzavřete online. Celý proces Vám zabere pouze pár minut, aniž byste museli navštívit pobočku pojišťovny osobně.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.