epojisteni logo

Cestovní pojištění do Jordánska

pojištění Jordánsko


Jordánsko patří mezi turisticky atraktivní země. Není zas tak daleko, ale přitom se jedná o zemi s odlišnou kulturou a životním stylem, bohatou na historické památky i přírodní krásy. Než se vrhnete do víru nových zážitků, nezapomeňte si sjednat odpovídající cestovní pojištění.

Cestujeme do Jordánska

Jordánsko leží na území Blízkého východa, které mívá pověst hodně rizikové a nebezpečné oblasti. Neplatí to ale pro každou zem. Například Jordánsko je nejen krásná, ale také velice bezpečná země, která turisty z různých koutů světa vítá s otevřenou náručí, a nabízí jim veškerý komfort. Turisté si zde mohou užívat jak relaxační pobyt na pláži a moře, tak i skály, hory, jezera a pouště. Mezi populární památky patří zejména skalní město Petra.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Cestovní pojištění a zdravotní péče v Jordánsku

Jak jsme již upozornili Jordánsko je bezpečná země, do níž lze bez obav vycestovat. Pozor je třeba si dávat akorát poblíž hranic s Irákem a Sýrií. To jsou jediná místa, kde se nedoporučuje se pohybovat v rámci dovolené. Také je vhodné respektovat zdejší tradice a zvyklosti a zejména ženy by se měly vyvarovat odhalujícího oblečení.

Zdravotní péče je v naprostém pořádku, alespoň co se týče větších měst. Dobrá je i síť lékáren po celé zemi. V případě potřeby lékařské péče si lze zavolat na české velvyslanectví, kde vám doporučí vhodného lékaře. Ošetřit se můžete nechat jak ve státním, tak i soukromém zařízení. Lékaři i personál obvykle hovoří perfektní angličtinou. Léčba je však drahá, a proto nezapomínejte na cestovní pojištění.

cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Jordánska

Cestovní pojištění je na cestách po zahraničí velmi důležité, protože vám poskytuje finanční jistotu v případě náhlé nemoci či úrazu vyžadujícím lékařské ošetření. Asistenční služby vám pomohou zajistit okamžitou péči a v případě nutnosti se postará o překladatelské či právní služby.

Prostřednictvím cestovního pojištění můžete také ochránit svůj majetek před poškozením, ztrátou či krádeží. Stačí si připojistit osobní věci, zavazadla, případně i jízdní kola. Důležité je také připojištění odpovědnosti za škody, které byste mohli způsobit někomu jinému. Chybu neuděláte, pokud si sjednáte i úrazové připojištění. Komplexní cestovní pojištění vás tak ochrání po celou dobu pobytu v Jordánsku.


Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.