epojisteni logo

Cestovní pojištění na Djerbu

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cestovní pojištění na Djerbu (Tunisko)

Tuniský ostrov Djerba patří k nejoblíbenějším místům pro slunění  a odpočinek nejen mezi českými turisty. Jedná se o největší ostrov ležící na severu Afriky, který nabízí čisté moře, krásné pláže a slunné a teplé počasí po celý rok. Djerba je vhodná zejména pro ty, kteří se chtějí užít poklidné dovolené na krásných písečných plážích.

cestovní pojištění

Cestovní pojištění na Djerbu

Mnoho lidí se domnívá, že cestovní pojištění je zbytečný luxus. Obzvláště tehdy, plánujete-li odpočívat na pláži a procházet se po městě. K úrazu či onemocnění však nemusí dojít pouze při aktivním sportu, a právě tehdy oceníte cestovní pojištění i na Djerbu. I menší ošetření totiž může vyjít na tisíce korun. Díky cestovnímu pojištění však nebudete muset sahat do vlastní kapsy. Veškerou léčbu, včetně všech nákladu za vás totiž uhradí pojišťovna.

Cestovní pojištění a jeho sjednání je velmi jednoduché a jde to snadno i online Není tedy nutné osobně chodit na pobočku, cestovní pojištění si sjednáte i těsně před odjezdem na dovolenou. Za sjednání online navíc získáte slevu a pojištění vás vyjde levněji než u samotné pojišťovny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Na co si dát při sjednávání pozor?

Při sjednání cestovního pojištění do jakékoliv destinace nevybírejte vždy to nejlevnější, nemusí se vám to v konečném důsledku vyplatit. Cestovní pojištění  vám totiž může zachránit život, a stejně tak vám pomůže i při ztrátě zavazadel nebo stornování letenek či dovolené. Cena cestovního pojištění, a to i na Djerbu, se odvíjí od několika faktorů:

 • délky pojištění, tedy počtu dní, na které se chcete pojistit

 • místa dovolené

 • typu cesty

 • rozsahu zvolených rizik

 • výše limitů pojistného plnění

Výhodné je i sjednání celoročního cestovního pojištění,  nemusíte pak myslet na to, zda ho potřebujete, a navíc i ušetříte. V základním balíčku každého, tedy i celoročního cestovního pojištění jsou léčebné výlohy i asistenční služby, co vám na většinou dovolených postačí. Některé destinace jsou ale odlišné, a proto i v případě Djerby budete pravděpodobně řešit připojištění k cestovnímu pojištění. Nejčastější jsou:

 • Úrazové připojištění

 • Pojištění zavazadel

 • Storno poplatků

 • Pojištění odpovědnosti za škody

 • Pojištění sportovních aktivit

 • Pojištění nevyužité cesty

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Praktické tipy na cestu

Pro vstup na Djerbu potřebujete získat víza,  která získáte po příletu na letišti v Tunisku. Vízum do 90 dní pobytu je zdarma. Pozor si ale dejte na platnost cestovního pasu, která musí být př zájezdu s cestovní kanceláří alespoň o 3 měsíce  a v případě, že cestujeme sami alespoň o 6 měsíců delší  než plánovaná doba pobytu na Djerbě. Při vstupu ještě potřebuje i vyplněnou registrační kartu, jejíž spodní díl odevzdáte při odjezdu.

Co se týče peněz, v Tunisku, a tedy i na Djerbě se platí  tuniským dinárem. V mnoha případech ale můžete použít i euro nebo dolar. Eura a dolary rovněž celkem snadno směníte i přímo v krajině  a často se v restauracích, kavárnách nebo obchodech dá platit platební kartou, ale není to podmínka.

pojištění Djerba

Co na Djerbě navštívit?

Djerba je známá svými nádhernými plážemi. Ty nejkrásnější se nachází na severu ostrova. Kromě koupání a opalování je možné si ostrov projet na skútru, jehož půjčení není nijak drahé. Ostrov je možné projet během jednoho dne. Pokud si půjčíte auto,  můžete se také podívat na pevninu přes Zarzis. Milovníci rybaření nebo potápění tu najdou ideální místo i pro své aktivity - skalnatý útes Ras Taguerness. Zajímavý je také výlet na Saharu.

Mezi zajímavé památky patří například židovské poutní místo a synagoga La Ghriba  stojící na základech jedné z nejstarších synagog na světě vůbec, ve které se nachází exemplář Starého zákona. Významné je také město Gabes, které je označováno jako “brána jihu”. Ve středověku bylo toto město důležitým obchodním místem, kde končily karavany putující do Afriky.

Cestujte naplno

Cestovní pojištění se vyplatí i Česku

Pojištění na prodloužený víkend po České republice stojí okolo 100 Kč a navíc vám pokryje rizikové sporty, pojištění domácích mazlíčků či autoasistenci. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy i ve vaší zemi.