epojisteni logo

Cestovní pojištění do Brazílie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Brazílie leží v Jižní Americe a jedná se o největší a nejlidnatější zemi. Původně byla Brazílie největší Portugalskou kolonii, a proto je v Brazílii úředním jazykem stále portugalština. Jejími nejbližším sousedy jsou země Francouzská Guyana, Guyana, Kolumbie, Venezuela, Peru, Bolívie, Paraguay, Argentina a Uruguay.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Brazílie potřebuje turista z České republiky pouze cestovní pas s platností minimálně šest měsíců. Vízum na cestu do Brazílie od roku 2005 není nutné. Pobyt však nesmí být delší než 90 dnů. Také nezapomeňte na zajištění výstupních razítek do cestovního pasu a vrácení části hraniční průvodky, kterou turista obdrží při vstupu do země. Očkování není povinně vyžadováno žádné.

Přírodní krásy a zajímavosti

Brazílie je neskutečně rozlehlá a rozmanitá země. Nachází se zde obrovské množství míst, které stojí za vidění. Rozhodně sem patří Rio de Janeiro, město proslavené karnevaly, nádhernými plážemi a gigantickou sochou Ježíše. Z dalších měst stojí za návštěvu největší brazilské město Sao Paulo, moderní velkoměsto Brasilia či Salvador.


Na hranicích s Argentinou leží velkolepé vodopády Iguazú. V Brazílii se také nachází NP Pantanal, který je považován za “bažinu světa”. Jeho rozloha je 190 000 km2 a během období dešťů je celé území zalité vodou a vypadá jako nekonečné bahnité jezero. Nejrozsáhlejší džungle Amazonie, kterou protéká největší řeka světa Amazonka, zabírá 56 procent celé Brazílie a představuje dokonce 30 procent všech lesů na světě. Ideálními podmínkami pro horolezectví se může pochlubit Národní park Chapada Diamantina, který se nachází na východě Brazílie.

Proč cestovní pojištění do Brazílie?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.


Dovolená v Brazílii není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.


Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.


Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?


  • silného finančního partnera v případě nesnází
  • úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu
  • asistenční služby
  • širokou nabídku připojištění
Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.