epojisteni logo

Cestovní pojištění Anglie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění do Anglie

cestovní


Anglie je zkrácené označení pro Spojené království Velké Británie a Severního Irska, ostrovního evropského státu ohraničeného Atlantským oceánem. Do Anglie se jezdí za kulturou, historií, zábavou i přírodou. Díky příznivé vzdálenosti sem turisté z Čech létají klidně jen na prodloužený víkend.

Cestujeme do Anglie

Cestování do Anglie nevyžaduje žádné speciální dokumenty, evropský cestující si vystačí s občanským průkazem. Hodně oblíbená jsou anglická města, zejména pak hlavní město Londýn s Westminsterským a Buckinghamským palácem, dále pak Birmingham, Manchester, Oxford, Liverpool či Cambridge. Co se týče přírody, za návštěvu stojí především Skotská vysočina s horou Ben Nevis či populární jezero Loch Ness a místo Stonehenge.


Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Cestovní pojištění a zdravotní péče v Anglii

Anglie je moderní evropská země, která se může pochlubit kvalitní zdravotní péči dostupnou ve všech částech země. Spousta lidí do Anglie cestuje pouze se evropským průkazem pojištěnce. Někdy to může stačit, jindy vás čeká úhrada poplatků a spoluúčasti, nebudete-li mít sjednané cestovní pojištění.

V Anglii je většina ošetření zdarma a akutní případy se řeší bez doporučení (pouze zařízení spadající pod Státní systém zdravotní péče). U zubaře se už však platí stejně jako u nás a ne zrovna málo. Za základní ošetření zaplatíte nejméně 600 korun a komplikovanější zákroky vychází i na několik tisíc korun.

Poplatek je účtován i za vystavení předpisu na lék a to ve výši cca 300 korun. Nemluvě o soukromých ordinacích a klinikách, kde se léčba hradí v plné výši.

británie

Cestovní pojištění do Velké Británie

Spoléhat se na evropský průkaz pojištěnce je poněkud lehkovážné chování. Ať už cestujete po Evropě nebo exotických zemích, vždy je cestovní pojištění důležité. Při výběru berte v úvahu náplň cesty. Pokud vás čeká prodloužený víkend v Londýně, postačí vám základní pojištění. V případě návštěvy hor či sportovních aktivit je vhodné zařídit si pojištění rizikových sportů a úrazové pojištění.

Bez ohledu na cílovou destinací je důležitou součástí cestovního pojištění pojištění odpovědnosti za škodu, hodí se také rozšířené asistenční služby a v případě ztráty či krádeže zavazadel oceníte i pojištění osobních věcí a vybavení. Jednoduše řečeno, na cestách je dobré být připraven na každou situaci. A k tomu slouží právě cestovní pojištění.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.