epojisteni logo
psik-zlomena-noha

Pojištění psů je stále oblíbenější, není divu

11. 1. 2013
|
Délka čtení: 8 min.

Češi mají psy velmi rádi. O tom svědčí fakt, že v ČR žijí přibližně 2 miliony psů. Péče o ně není zrovna levná. Krom výdajů na stravu může být velkým výdajem také cena za ošetření pejska v případě jeho nemoci či zranění. V součtu vyjde léčba psích zranění a nemocí ročně v ČR na téměř 2 miliardy korun! Ceny veterinární péče se přitom neustále zvyšují. I z toho důvodu neustále stoupá také počet lidí, kteří své čtyrnohé přátele pojišťují. Jen za rok 2012 uzavřelo pojištění psů přes 1 000 byvatel ČR. Počet hlášených pojistných událostí je přitom přibližně stejně vysoký.

Průměrná částka, kterou ročně pojišťovny vyplácejí svým klientům v rámci pojištění domácích mazlíčků je skoro třikrát vyšší, než je cena takové "psí pojistky". Pokud se rozhodnete svého psa pojistit, počítejte s ročním pojistným kolem 2 300 Kč. Průměrná částka, kterou ročně na jednoho pojištěného psa pojišťovny vyplatí je pak asi 6 700 Kč. Může to ale být až 90 tisíc korun. Pojištění se tedy výrazně vyplatí.

Hledáte bezpečnou půjčku?

Spočítejte si, kolik zvládnete splácet. Následně vám srovnáme nabídky pouze od ověřených poskytovatelů.

Které pojišťovny pojištění psů nabízejí?

Pojištění psů nalezneme v nabídce pojišťovny Slavia (jejích služeb využívá pro pojištění svých psů například také Horská služba), a dále v nabídce České pojišťovny a České podnikatelské pojišťovny. Svého pejska můžete pojistit snadno a za zvýhodněných podmínek u některé z těchto pojišťoven také prostřednictvím ePojisteni.cz, konkrétně ZDE.

Všechny tyto pojišťovny nabízejí shodně pojištění nákladů na veterinární péči, pojištění úrazu a nemoci, ale také pojištění úhynu. Také rozsah poskytovyných služeb je velmi podobný. Rozdíl v nabídce jednotlivých pojišťoven je tak zejména v pojistných limitech. Maximální limity najdeme ve výši 90 tisíc Kč.

Rozdíly jsou i v pravidlech stanovujících možnost psa pojistit. Vždy je předpokladem pro uzavření pojištění čip nebo jiná známka o původu, tak aby psa nebylo možné zaměnit. Odlišnosti jsou ale například ve stanovení dolních a horních věkových hranic možných pro uzavření pojištění.

Co když můj pes způsobí škodu?

Dosti vysoké škody nám mohou vzniknout také tím, že náš pes někoho zraní, či něco zničí. A takových situací a případů není vůbec málo. Často jim nelze předejít, ale lze se vyhnout jejich finančním dopadům. A to uzavřením pojištění odpovědnosti za škodu. Stačí si pojištění nastavit tak, aby se vztahovalo na všechny, kdo s Vámi sdílejí Vaši domácnost – tedy i na psa.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídku

Hledáte co nejlevnější půjčku nebo se chcete ujistit, že je vaše stávající půjčka stále výhodná? Vyzkoušejte náš online srovnávač půjček.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistnéhopojistnéhopojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance. plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

 • 15. října 2019|Monika Šaríková
  Nejlepší aplikace na zjištění počasí

  Mobilní telefony se staly naší pravou rukou. Kromě komunikace je používáme k práci, zábavě, ale také ke zjišťování zpráv například o počasí. Na předpovědi počasí existují aplikace hlásící, jak bude “venku” za pár minut, hodin, ale i několik příštích dní. Které z aplikací předpovídajících počasí jsou hodnoceny jako nejlepší?

 • blg-cyklo
  Na kole bezpečně: Pojištění odpovědnosti platí také pro cyklisty

  Podstatná většina cyklistů má především strach z krádeže kola. Vozí sebou těžké zámky a kolo nespustí z očí. Mnohem méně cyklistů je připraveno na to, že škodu mohou také způsobit a následně platit vzniklou újmu. Víte, že na obě situace existuje pojištění?

 • cestovni-pojisteni-gruzie
  03. srpna 2017|ePojisteni
  Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

  Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

 • blg-srt-happy
  14. července 2017|Veronika Čermáková
  Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

  Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.