Povinné ručení Volvo

Povinné ručení Volvo

Volvo a jeho historie

První automobil švédské společnosti Volvo sjel z výrobní linky v roce 1927. O rok později měl premiéru také první nákladní automobil Volvo Series 1. Byly to právě nákladní automobily, které Volvo proslavily ve 30. letech. Úspěch zaznamenaly nejen v rodném Švédsku, ale po celé Evropě.

Spočítat
ceny

Po tomto úspěchu se zakladatelé a vlastníci společnosti Assat Gabrielsson a Gustaf Larson rozhodli vytvořit automobil, které by nejen odolalo nepříznivým podmínkám severského podnebí, ale také by bylo bezpečné. Právě bezpečnost se stala základním heslem automobilky Volvo a drží se jej i dnes. Výsledkem vývoje byl nákladní automobil s tramusovou kabinou v roce 1933.

To samé platí i pro osobní automobily.

Značka Volvo začínala jako divize skupiny SKF, která se specializovala na výrobu ložisek. Poté se SKF vzdala svého podílu, se až do roku 1999 stává součástí koncernu Volvo. V tomto roce jej odkoupil americký koncern Ford Motor Company, který byl nucen Volvo prodat v důsledku krize v roce 2010 čínské automobilce Geely.

Jak vybrat povinné ručení pro Volvo

Jste-li vlastníkem vozidla Volvo, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Volvo.

Nejčastější modely Volvo, které se nechávají pojistit

Volvo XC90 Volvo XC60 Volvo V40
Volvo V70 Volvo V90 Volvo XC40
Volvo XC70 Volvo S60 Volvo V60
Volvo V50 Volvo S90 Volvo C30
Volvo S40/td> Volvo S80 Volvo C70
Volvo 850 Volvo 240 Volvo 740
Volvo S70


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20

Mluví se o nás