epojisteni logo

Volvo XC60Volvo XC60

Švédská automobilka Volvo vznikla v roce 1927. Odčlenila se od mateřské společnosti SFK, která vyráběla kuličková ložiska. Volvo se proslavilo zejména jako výrobce luxusních a velmi bezpečných vozidel. V roce 2010 automobilku koupila čínská společnost Geely. I nadále však Volvo sídlí ve Švédsku a vyrábí zde osobní a nákladní automobily.

Volvo XC60 - luxusní SUV

Volvo XC60 patří do třídy luxusních SUV a v rámci Volva patří do řady 60 Series společně s modely Volvo S60, Volvo S60 Country a Volvo V60. První generace Volva XC60 byla uvedena na trh v roce 2008 a druhá generace ji vystřídala v roce 2017. Jedná se o velmi povedený, luxusní crossover s pohonem na všechna čtyři kola, který se hodí nejen na silnice a dálnice, ale zvládne také terén.

Koncept byl představen již v roce 2007 na populární akci North American International Auto Show. Novinka Volvo XC60 měla odlišnou mřížku chladiče, prosklenou střechu, nový řadící mechanismus, elektronický bootlid a 20ti palcová kola. Sériová výroba a prodej Volva XC60 byla zahájena v roce 2008 a od roku 2009 zastává pozici nejprodávanějšího modelu moderní automobilky Volvo.

Volvo XC60 - první a druhá generace

První generace prošla faceliftem v roce 2013. Šlo víceméně o drobné kosmetické změny, které se primárně týkaly vnějšího designu. Zmizel například černý plášť podél dolních prahů. V této době se v nabídce také objevil koncept Volvo XC60 Plug-in Hybrid s hybridním pohonem, který však nebyl uveden do výroby.

Druhá generace byla představena v roce 2017 v Ženevě. Prodává se v sedmi výbavových stupních - Inscription, Inscription T8, Momentum, Momentum PRO, Polestar Engineered, R-Design a R-Design T8. Co se týče motorizace, v nabídce jsou dva naftové motory, čtyři benzínové a čtyři hybridní.

Benzínové jsou: T4 Geartronic, T5 Geartronic, T5 Geartronic AWD a T6 Geartronic AWD. Naftové jsou: D3 a D4 Geartronic. Hybridní jsou: B4 AWD Geartronic, B5 AWD Geartronic, T8 Twin Engine AWD a Polestar Engineered.

Pojištění vozidel pro Volvo XC60

V současné době představuje pojištění vozidel nezbytnost, v případě povinného ručení dokonce povinnost. Zákonné povinné ručení se vztahuje na škody, které může majitel vozidla způsobit v důsledky svého pochybení na majetku, zdraví či životě třetích osob. Pojišťovna uhradí škody až do výše pojistného limitu.

Pro krytí škody na vlastním vozidle je určeno havarijní pojištění. Nejlepší je varianta Allrisk, pojišťovny ale nabízí i havko pouze s vybranými riziky za méně peněz. Havarijní pojištění kryje rizika havárie, živelní události, vandalismus a krádež.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.