epojisteni logo

Volvo XC90

Volvo je původem švédská automobilka založená v roce 1927. Proslavila se jako výrobce vysoce kvalitních osobních i nákladních vozidel kladoucí důraz na bezpečnost. Prvním vozidlem vyrobeným pod značkou Volvo byl model Volvo ÖV 4. Velké změny se automobilka dočkala v roce 2010, kdy ji koupila čínská společnost Geely.

Volvo XC90 - dokonalé SUV

SUV crossover Volvo XC90 spadá mezi vozy vyšší střední třídy a jde o nejprodávanější model značky Volvo. První generace byla představena v roce 2002 a udržela se na trhu až do roku 2014, kdy ji po třinácti letech vystřídala druhá generace. Obě generace Volvo XC90 získaly označení “SUV roku” udělené Motor Trendem. Na výběr je pětimístná a sedmimístná varianta, všechny využívají pohon 4x4.

Všechna Volva jsou známá jako vysoce bezpečná auta, která si potrpí na precizní provedení do posledního detailu. Interiér Volvo XC90 je prostorný a nabízí nejvyšší komfort při každodenním cestování. U druhé generace je třeba zmínit nástup nového typu motoru, který má navíc malý elektromotor (tzv. mild-hybrid motor).

Volvo XC90 - třináct stupňů výbavy a čtyři typy motorů

Nabídka u Volva XC90 je opravdu bohatá. Zájemci mají na výběr mezi třinácti výbavovými stupni - Inscription, Inscription 6-místné, Inscription 7-místné, Momentum, Momentum 6-místné, Momentum 7-místné, Momentum PRO, Momentum PRO 7-místné, R-Design, R-Design 7-místné, T8 Twin Engine Inscription, T8 Twin Engine Inscription 6-místné a T8 Twin Engine R-Design. Cena nejlevnější výbavy činí více než 1,5 milionu korun. Volvo v žádném případě nepatří mezi levná auta.

Co se týče motorové výbavy, na výběr je jeden naftový, dva benzínové a jeden hybridní motor. Naftový motor B5 AWD nabízí výkon 173 kW, benzínový motor T5 AWD má výkon 184 kW a T6 AWD 228 kW, poslední hybridní motor T8 Twin Engine AWD má rovněž velmi slušný výkon 223 kW a na 100 km/h zrychlí za 5,8 s. Velmi lákavě zní i jeho spotřeba 2,5 l/100 km.

Pojištění vozidel pro Volvo XC90

Jelikož s provozem motorových vozidel souvisí velké množství dopravních nehod, patří k povinnostem řidičů a vlastníků vozidel povinnost mít sjednané zákonné povinné ručení. V případě zaviněné nehody škodu poškozenému uhradí pojišťovna. Škody vzniklé na vlastním vozidle už vám ale povinné ručení nezaplatí. Na to je potřeba mít uzavřené dobrovolné havarijní pojištění, které kryje například krádež, vandalismus či škody vzniklé v důsledku živelné události nebo střetu se zvěří.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.