Povinné ručení Renault

Povinné ručení Renault

Renault a jeho historie

Talentovaný mechanik Louis Renault si v roce 1898 na pařížském předměstí postavil malou továrnu, kde začal s výrobou prvních automobilů pod značkou Renault. Automobily byly úspěšné a tak se továrna brzy rozrostla. Na počátku všeho stál patent, který kombinoval rozvodovku s převodovku. Ten Louis Renault použil hned u svého prvního vyrobeného vozu. Dnes na tomto přes sto let starém principu jezdí 98 % automobilů.

Spočítat
ceny

Během první světové války se Renault stejně jako většina dalších automobilek specializovala na výrobu pro armádní průmysl. Za druhé světové války pracovala společnosti pro Německo a na konci byla bombardována. Renault se brzy vzpamatoval a obnovil výrobu vozidel.

Díky spojení s automobilkou Nissan se Renault stává čtvrtým největším výrobcem automobilů. Pod tuto značku patří také rumunská Dacia, korejský Renault Samsung Motor a zároveň vlastní podíl ruské značky Lada.

Jak vybrat povinné ručení pro Renault

Jste-li vlastníkem vozidla Renault, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Renault.

Nejčastější modely Renault, které se nechávají pojistit

Renault Megane Renault Captur Renault Clio
Renault Trafic Renault Master Renault Thalia
Renault Talisman Renault Scénic Renault Kangoo
Renault Espace Renault Koleos Renault Laguna
Renault ZOE Renault Fluence Renault Twingo
Renault Twizzy Renault Grand Scénic Renault Alpine
Renault Modus


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 19

Mluví se o nás