epojisteni logo

Renault Megane

Francouzská automobilka Renault byla založena v roce 1899 a na počátku 20. století byla největší francouzskou automobilkou. Po 2. světové válce došlo ke znárodnění kvůli údajné kolaboraci s Německem. K privatizaci došlo až v roce 1996. Dnes je Renault druhou největší automobilkou v Evropě a kromě osobních vozů vyrábí také nákladní automobily, autobusy a traktory.

Renault Megane - první a druhá generace

Model Renault Megane v roce 1995 nahradil model Renault 19 a dnes se prodává již čtvrtá generace tohoto úspěšného francouzského automobilu nižší střední třídy. První generace se vyráběla v letech 1995 až 2002. V nabídce byl klasický pětidveřový hatchback, kupé Coach, rodinné MPV Renault Mégane Scenic (později už jen Scénic), sedan Classic a později i kabriolet a kombi Grandtour.

V roce 2002 nastoupila druhá generace, která měla v nabídce hatchback, sedan, kombi Grandtour a moderní kombinaci kabrioletu a kupé s panoramatickou skládací střechou Megane CC. Druhá generace se od té první odlišovala opravdu hodně a její design lze považovat za velmi extravagantní až avantgardní.

Renault Megane - třetí a čtvrtá generace

Třetí generace se začala vyrábět od roku 2008 a vychází z ní model Renault Fluence, který de facto nahradil sedan. Dnes se jedná o samostatně nabízený model. Zatím poslední čtvrtá generace je v prodeji od jara 2016 a nese se ve znamení výrazného designu a velkého loga na přední masce. V interiéru si nelze nevšimnout velkého tabletu, jehož prostřednictvím lze nastavit cokoliv a odvětrávaných sedaček s masážními funkcemi.

Ve výbavě moderního Renault Megane nechybí například moderní bezpečnostní prvky jako adaptivní tempomat, automatické brzdění, hlídání chodců, systém opuštění jízdního pruhy. Samozřejmou součástí výbavy je také je zamykání, které doprovází automatické sklopení bočních zrcátek. Čtvrtá generace nabízí šest výbavových stupňů GT Line, Intens, Life, Limited plus, Winter Edition a Zen. U motorizace je na výběr šest benzínových a tři naftové motory.

Pojištění vozidel pro Renault Megane

Všichni vlastníci vozidel mají jednu společnou povinnost. Musí mít sjednané zákonné pojištění, které je známé jako povinné ručení. Jedná se o odpovědnostní pojištění a kryje škody, k nimž dojde v důsledku provozování vozidla. Díky povinnému ručení jsou poškození včas a řádné odškodněni. Povinné ručení však nekryje škody na vlastním vozidle. Možností je sjednat si k povinnému ručení doplňková připojištění nebo si uzavřít havarijní pojištění kryjící krádež, vandalismus, živelní události apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.