epojisteni logo

Renault Clio

Louis Renault vyrobil a prodal svůj první automobil již v roce 1898. O rok později založil firmu a pustil se do výroby motorových vozidel naplno. Brzy Renault zaujal pozici největší automobilky ve Francii. Po 2. světové válce byl Renault znárodněn kvůli údajné kolaboraci tehdejšího vedení s nacisty a k privatizaci došlo až o 50 let později.

Renault Clio - ideální do města

Renault Clio se v nabídce francouzské automobilky objevil ještě před privatizací v roce 1990 jako náhrada staršího modelu Renault 5. Jedná se o malý hatchback, jehož hlavními přednostmi jsou malé rozměry ideální pro města a na kratší vzdálenosti a nízká cena s bohatou výbavou. Aktuálně je v prodeji už čtvrtá generace Renault Clio. V Japonsku se prodává pod názvem Renault Lutecia.

V původní nabídce první generace byl pouze třídveřový a pětidveřový hatchback. Od třetí generace Renault Clio se vyrábí také kombi Grandtour, a jelikož je o něj velký zájem, posunul se i do čtvrté generace. Pátá generace Renault Clio nastoupila v roce 2019.

Renault Clio - od první generace do současnosti

K představení první generace došlo na pařížském autosalonu v polovině roku 1990 a hned o rok později se Clio chlubilo oceněním Auto roku. První generace se vyráběla až do roku 1998, kdy ji nahradila druhá generace. Ta se vyráběla nejen ve Francii, ale také na Slovinsku, v Turecku a v daleké Argentině.

Třetí generace se začala vyrábět v roce 2005. Novinkou byl zejména systém startování pomocí čipové karty, který nahradil klasické klíčky. O pět let později byla na trh uvedena čtvrtá generace, která přinesla zvětšení Clia do délky i šířky. Největším nedostatkem Renaulta Clio je málo prostoru na zadních sedačkách. Dospělý se zde pohodlně neusadí.

Současný Renault Clio se nabízí ve čtyřech stupních výbavy - Advantage, Intens, Limited a Winter Edition. Varianta Intens má nejlepší výbavu, a tudíž je také nejdražší. Cena se pohybuje cca od 330 tisíc Kč. Co se týče nabídky motoru, Renault Clio se nabízí pouze s benzínovými motory, konkrétně se jedná o 0.9 TCe Energy s výkonem 56 kW nebo 0.9 TCe Energy s vyšším výkonem 66 kW.

Pojištění vozidel pro Renault Clio

Pro Renault Clio pojišťovny nabízí cenově výhodné pojištění už jenom proto, že se jedná o malý vůz. Porovnáte-li si nabídky na povinné ručení a případně i havarijní pojištění online, jistě najdete velmi výhodnou nabídku za pár minut vašeho času. Při výběru vhodného pojištění nehleďte pouze na cenu, ale také na rozsah pojištění a pojistné limity, které hrají významnou roli.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.