Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Povinné ručení Citroën

Povinné ručení - Citroën

Povinné ručení pro Citroën

citroen

Pokud vám název této slavné a oblíbené automobilky nápadně připomíná citrón, pak se nemýlíte. Příjmení zakladatele zní Citroën, což je holandský výraz pro toto exotické ovoce. André Citroën původně vlastnil továrnu na výrobu munice, kterou se ale v roce 1916 rozhodl přeměnit na továrnou určenou pro výrobu silných a hospodárných automobilů po vzoru Henryho Forda v USA.

Jeho cílem byla především výroba menších a levných vozů určených pro širší veřejnost. První vozidlo značky Citroën Type A bylo na trh uvedeno v roce 1919. Během prvního roku vyrobili v továrně 2 810 ks vozů tohoto modelu. Jako jeden z prvních použil k propagaci tohoto vozu gigantický billboard umístěný na Eiffelově věži. Reklama byla více než úspěšná. Výsledkem byla roční výroba 12 tisíc kusů tohoto modelu.

Jiné vozidlo značky Citroën, konkrétně šlo o model Autochenille B2, jako první překonalo Saharskou poušť. Další zajímavosti je také logo Citroënu, kterým je dvojitá “stříška”, jež má symbolizovat dva zuby šípového ozubení. Poprvé toto logo Citroën použil již v případě své první továrny na výrobu ozubených kol, kterou založil již v roce 1912.

Od roku 1976 patří značka Citroën do skupiny PSA Peugeot Citroën, která se řadí po bok k nejvýznamnějším automobilkám.

Jak vybrat povinné ručení pro Citroën

povinné ručení nepodceňujte ani v případě vozů Citroën. Volba kvalitního produktu vám kryje záda v případě nehody, jelikož se z povinného ručení vyplatí náklady na škody u dopravní nehody, kterou jste způsobili. Pojišťovna bude při ceně povinného ručení pro Citroën zohledňovat faktory jako lokalita, četnost jízd i to, zda budete spíše cestovat sami nebo s rodinou. Další připojištění pak zvolte také podle těchto faktorů. K nejoblíbenějším připojištěním patří pojištění skel nebo střetu se zvěří, ale také pojištění osob ve vozidle.

Podle potřeb zvolte i výši pojistných limitů. Do jejich výše pak bude pojišťovna vyplácet náklady na škody. Ze zákona jsou pojistné limity minimálně 35 milionů korun na škody na zdraví, a stejná částka je i na škody na majetku. U povinného ručení pro Citroën často není nutné volit vyšší limity.

Porovnejte si ceny povinného ručení u jednotlivých pojišťoven a s naší kalkulačkou povinného ručení si spočítejte, kolik za povinné ručení pro Citroën zaplatíte.

Spočítat
povinné ručení

Nejčastější modely Citroen, které se nechávají pojistit

Citroën C3 Citroën Berlingo Citroën C4
Citroën C5 Citroën Xsara Citroën Saxo
Citroën Jumpy Citroën Spacetourer Citroën C1
Citroën Jumper Citroën C8 Citroën Xsara Picasso
Citroën C6 Citroën C4 Cactus Citroën C4 Picasso
Citroën C3 Aircross Citroën C2 Citroën Xantia
Audi S3


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 16

Mluví se o nás