Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení Citroën

Povinné ručení - Citroën

Citroën a jeho historie

Pokud Vám název této slavné a oblíbené automobilky nápadně připomíná citrón, pak se nemýlíte. Příjmení zakladatele zní Citroën, což je holandský výraz pro toto exotické ovoce. André Citroën původně vlastnil továrnu na výrobu munice, kterou se ale v roce 1916 rozhodl přeměnit na továrnou určenou pro výrobu silných a hospodárných automobilů po vzoru Henryho Forda v USA.

Jeho cílem byla především výroba menších a levných vozů určených pro širší veřejnost. První vozidlo značky Citroën Type A bylo na trh uvedeno v roce 1919. Během prvního roku vyrobili v továrně 2 810 ks vozů tohoto modelu. Jako jeden z prvních použil k propagaci tohoto vozu gigantický billboard umístěný na eiffelově věži. Reklama byla více než úspěšná. Výsledkem byla roční výroba 12 tisíc kusů tohoto modelu.

Jiné vozidlo značky Citroën, konkrétně šlo omodel Autochenille B2, jako první překonalo Saharskou poušť. Další zajímavosti je také logo Citroënu, kterým je dvojitá “stříška”, jež má symbolizovat dva zuby šípového ozubení. Poprvé toto logo Citroën použil již v případě své první továrny na výrobu ozubených kol, kterou založil již v roce 1912.

Od roku 1976 patří značka Citroën do skupiny PSA Peugeot Citroën, která se řadí po bok k nejvýznamnějším automobilkám.

Jak vybrat povinné ručení pro Citroën

Jste-li vlastníkem vozidla Citroën, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Citroën.

Spočítat
ceny

Modely Citroën, které se nechávají pojistit nejčastěji

- Citroën C3

- Citroën C4

- Citroën Berlingo

- Citroën C5

- Citroën Xsara

- Citroën Saxo

- Citroën Jumpy

- Citroën Spacetourer

- Citroën C1

- Citroën Jumper

- Citroën C8

- Citroën Xsara Picasso

- Citroën C6

- Citroën C4 Cactus

- Citroën C4 Picasso

- Citroën C3 Aircross

- Citroën C2

- Citroën Xantia

- Citroën DS5

- Citroën C3 Picasso

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 16

Mluví se o nás