epojisteni logo

Citroën C4

Podnikatel Francouz Andre Citröen vlastnil továrnu na výrobu munice a v roce 1916 se rozhodl pustil i do výroby motorových vozidel. První vůz vyrobený pod značkou Citroën se jmenoval Type A a na trh byl uveden o tři roky později. Současný Citroën je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën a je průkopníkem hybridní pohonné jednotky Hybrid Air.

Citroën C4 - malý rodinný vůz

Model Citroën C4 byl světu představen v roce 2004 jako náhrada za starší model Citroën Xsara. Jedná se o menší rodinný vůz, který se prodává ve variantě třídveřového coupé a pětidveřového hatchbacku. Na vybraných trzích (Maďarsko, Argentina, Čína a další) je nabízený také v karosářské verzi sedan.

Citroën C4 má nadprůměrné dobré jízdní vlastnosti, skvěle sedí v zatáčkách a interiér je velmi dobře odhlučněný. Standardní součástí výbavy je například volant s pevným středem, moderní palubní deska a celá řada bezpečnostních prvků (např. bi-xenonové světlomety, tempomat, systém AFIL upozorňují na jízdu mimo pruh). V roce 2006 Citroën C4 obdržel nejvyšší ocenění v anketě Design of the Year.

Citroën C4 - dva stupně výbavy a čtyři motory

Od roku 2006 se prodává sedmimístná verze Citroën Grand C4 Picasso (později Citroën Grand C4 Space Tourer) a jeho menší verze pětimístný Citroën C4 Picasso. V roce 2018 tento model vystřídala novinka Citroën C4 SpaceTourer. Nejnovější Citroën C4 se prodává ve dvou různých stupních výbavy. Nejlevnější je výbava Liva a lepší výbavu dostala verze Feel.

Co se týče motorů, na výběr jsou dva benzínové a dva naftové motory. Převodovka může být manuální nebo automatická, pohon je pouze jeden a to na přední nápravu. Benzínové motory jsou: 1.2 PureTech o objemu 1199 ccm a výkonu 96 kW (128 koní) a 1.2 PureTech o stejném objemu i výkonu avšak s automatickou převodovkou. Naftové motory jsou: 1.5 BlueHDI o objemu 1499 ccm a výkonu 96 kW (128 koní) a 1.5 BlueHDI EAT8 o stejném objemu i výkonu ale s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Citroën C4

Pojištění je důležitou součástí provozování motorových vozidel. Bez povinného ručení se neobejdete, jelikož se jedná o zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené motorovým vozidlem. Neméně důležité je ale také havarijní pojištění, které je dobrovolné a váš vůz (resp. vaši peněženku) chrání před následky různých škod, jako je havárie, krádež, vandalismus, požár, povodeň, pád stromu, krupobití a jiné živelné události. Pojistnou ochranu lze ještě rozšířit prostřednictvím doplňkových připojištění a rozšířit lze i asistenční služby.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.