epojisteni logo

Citroën Berlingo

Francouzský podnikatel André Citroën provozoval továrnu vyrábějící munici. V roce 1916 se, ještě v průběhu druhé světové války, pustil do výroby motorových vozidel. Jako první pod značkou Citroën byl v roce 1919 uveden na rychle se rozvíjející automobilový trh model Type A. Současný Citroën je součástí skupiny PSA Peugeot Citroën.

Citroën Berlingo - praktický užitkový vůz

Model Citroën Berlingo patří mezi užitkové vozy, které hodně používají soukromé osoby i podnikatelé, kteří často převáží různé věci či zboží. První generace byla veřejnosti představena již v roce 1996 na autosalonu v Paříži. Aktuálně je prodávaná už třetí generace modelu Citroën Berlingo (první generace 1996 až 2008, druhá generace 2008 až 2018 s faceliftem v roce 2015, třetí generace od roku 2018).

V kategorii menších dodávek Citroën Berlingo poskytuje velmi dobré jízdní vlastnosti, komfort i dostatečný prostor pro posádku a převážené věci a to za velice příjemnou cenu. Lze dokonce říci, že interiér vypadá lépe než u konkurenčních dodávek za vyšší cenu (např. Fiat Dobló, Volkswagen Caddy). Nejbližší alternativou je jeho dvojče Peugeot Partner.

Citroën Berlingo - šest výbavových stupňů a šest motorů

Současná už třetí řada má na výběr šest výbavových stupňů. Nejlevnější variantu představuje stupeň Live. Střední cestou jsou varianty Feel, Feel XL, Live, Live XL a Shine. Nejlepší výbavu má poslední stupeň Shine XL. Na výběr jsou dva benzínové a čtyři naftové motory, čtyři manuální a dvě automatické převodovky. Citroën Berlingo má pohon pouze přední nápravy.

Benzínové motory jsou: 1.2 Pure Tech o objemu 1199 ccm a výkonu 81 kW a 1.2 Pure TEch o výkonu 96 kW s automatickou převodovkou. Naftové motory jsou: 1.5 BlueHDi o objemu 1499 ccm a výkonu 56 kW, 1.5 BlueHDi se stejným objemem a výkonem 75 kW, 1.5 BlueHDi S&S MAN6 o stejném objemu a výkonu 96 kW a 1.5 BlueHDi S&S EAT8 o výkonu 96 kW.

Pojištění vozidel pro Citroën Berlingo

Ať už vlastníte osobní nebo užitkový vůz, bez pojištění se neobejdete. Tím hlavním typem pojištění vozidel je povinné ručení, které nařizuje zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Povinné ručení se vztahuje na škody způsobené na majetku, zdraví a životě třetích osob.

Druhým hlavním typem je dobrovolné havarijní pojištění, které zahrnuje rizika havárie, živelných událostí, krádeže a vandalismu. Pojistnou ochranu lze rozšířit také na posádku a majetek převážený v autě prostřednictvím doplňkových připojištění (např. pojištění skel, pojištění úrazu, pojištění zavazadel).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.