epojisteni logo

Bugatti a jeho historie

V roce 1909 se ital Ettore Bugatti rozhodl vyrábět vlastní letadla a vozidla. Tento automobilový konstruktér původně pracoval pro řadu automobilových značek, ale nakonec se rozhodl pro založení vlastní značky pod svým jménem Bugatti. A udělal dobře.

Podařilo se mu sehnat kapitál na výrobu deseti vozů a pěti letadel. Jeho prvním významným vozidlem byl Bugatti Type 13, který ve velké ceně Francie roku 1911 porazil silnější konkurenční vozy. Díky tomuto úspěchu se podařilo prodat více jak 2 000 kusů tohoto vozů.

Výroba vozů značky Bugatti byla ukončena v 50. letech minulého století a k obnovení došlo až v září roku 1991. Prvním vyrobeným vozem nové éry byl Bugatti EB110, který byl propagován jako moderní sportovní vůz. O sedm let převzal značku koncern Volkswagen Group, který roku 1999 přišel na trh se super sportovním vozem Bugatti Veyron. Vyráběn byl od roku 2004 jako nejrychlejší sériově vyráběný vůz. Mohl dosáhnout rychlosti až 431 km/h.

Jak vybrat povinné ručení pro Bugatti

Jste-li vlastníkem vozidla Bugatti, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Bugatti.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Bugatti, které se nechávají pojistit