Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti je francouzská automobilka, která sídlí v alsaském městě Molsheim, a od roku 1998 patří do koncernu Volkswagen Group. Úplně první firmu Bugatti založil Francouz Ettore Bugatti v roce 1909, ta však zanikla v roce 1963. Na její historii navázal Romano Artioli, který “novou” Bugatti založil v roce 1987. Dnes se jedná o velmi úspěšného výrobce luxusních vozidel.

Spočítat
povinné ručení

Bugatti Chiron - jedno z nejrychlejších aut světa

Prvním modelem, který nové Bugatti v rámci koncernu VW Group navrhlo a pustilo do sériové výroby, byl super sport Bugatti Veyron. Jednalo se nejrychlejší vůz na světě, který za ideálních podmínek mohl dosáhnout rychlosti až 431 km/h. Tento model byl ukončen v roce 2014, kdy jej nahradila novinka v podobě opět supersportovního vozu Bugatti Chiron, který byl poprvé představen 1. března 2016 na autosalonu v Ženevě.

Své jméno současné Bugatti získalo po automobilovém závodníkovi Louisi Chironovi z Monaka. Zájem o novinku byl ohromný. Ihned po jeho představení bylo prodáno prvních 200 kusů. Nové Bugatti Chiron stálo 2,4 milionu EUR (tj. 62 milionu korun), což je přímo neuvěřitelná suma. Nutno bylo předem uhradit zálohu ve výši 200 000 EUR. Tomu se říká “auto za všechny prachy”.

Bugatti Chiron - luxus na první místě

Bugatti Chiron patří mezi nejluxusnější automobily na světě. Špičkový je design auta i jeho interiér. Vůz má konstrukci vyrobenou z karbonu, má nezávislé odpružení a pohon na všechna čtyři kola. Nejvíce pozornosti si však zaslouží pohonná jednotka, kterou představuje vylepšený 8-litrový W16 motor se čtyřmi turbodmychadly. Výkon tohoto motoru činí 1103 kW.

Za pouhé 2,4 sekundy Bugatti Chiron zrychlí na 100 km/h a za další 4,1 vteřin na tachometru uvidíte 200 km/h. Na 300 km/h se dostane za 13 vteřin. To by se nejednomu pasažérovi udělalo špatně od žaludku. V rámci testů světových rekordu se Bugatti Chiron dostal na 400 km/h za 32,6 vteřin a brzdil dalších 9,4 vteřin. Maximální rychlost je omezena a to na 420 km/h. Předpokládá se, že Bugatti Chiron by bez omezení mohl jet rychlostí až 465 km/h.

Pojištění vozidel pro Bugatti Chiron

Pojištění pro vůz typu Bugatti Chiron bude neuvěřitelně drahé. Nicméně bez něj si asi žádný miliardář Bugatti nepořídí. I oni musí mít sjednané platné zákonné pojištění povinné ručení, které chrání ostatní účastníky provozu. Havarijní pojištění je u takového auta absolutně nezbytné, výši pouze drobné opravy si těžko někdo z nás “normálních” lidí dokáže vůbec představit. Luxusní auto potřebuje luxusní pojištění.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás