Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Pojištění odpovědnosti statutárních orgánů

"Pojištění odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Pojištění odpovědnosti statutárních orgánů

Členové statutárních a dozorčích orgánů jsou vystaveni větší odpovědnosti a jejich osobní odpovědnost je dokonce neomezená. Míru odpovědnosti nelze přitom nijak omezit, a proto je jedinou možnou a účinnou ochranou před následky způsobené škody pojištění odpovědnost statutárních orgánů neboli D&O.Proč je pojištění odpovědnosti statuárních orgánů důležité?

Odpovědnost členů managementu je neomezená a ručí celým svým majetkem i budoucími příjmy. Bez ohledu zavinění členové odpovídají za výsledky a to společně a nerozdílně. Zákon nijak nespecifikuje povinnosti členů statutárních orgánů, a proto může být za škodu považováno jakékoliv porušení povinnosti, nedbalost, omyl, zneužití důvěry, opomenutí a podobně. Finanční dopady takového “chybného rozhodnutí či omylu” mohou být likvidační.

Pojištění D&O je určené všem členům statutárních a dozorčích orgánů a týká se tedy všech, kteří nesou odpovědnost vůči celé společnosti a jejím zaměstnancům, akcionářům, věřitelům, státu a dalším třetím osobám. Jedná se o:


Na co se vztahuje pojištěné odpovědnosti D&O?

Rozsah pojištění je vzhledem k širokým možnostem způsobených škoda daleko širší, než je tomu u běžného pojištění domácnosti a zpravidla se vztahuje:

Veškeré podrobnosti o pojištění odpovědnosti Vám poskytneme na stránkách ePojištění.cz.

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web