Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Pojištění odpovědnosti silničního dopravce

"Pojištění odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce

Společnosti, jejichž podnikatelskou činností je vnitrostátní či mezinárodní dopravou, by měli mít sjednané odpovídající pojištění odpovědnosti silničního dopravce. Toto pojištění se vztahuje na všechny škody, k nimž došlo během přepravy zboží, a za něhož zodpovídá dopravce dle příslušných právních předpisů a mezinárodních úmluv.Na co se pojištění odpovědnosti silničního dopravce vztahuje?

Rozsah pojištění je daný nabídkou konkrétní pojišťovny. Standardně se však pojištění odpovědnosti v případě silničních dopravců vztahuje na:


Doplňková připojištění

Některé pojišťovny mají širší základní rozsah, jiné umožňují rozsah pojištění odpovědnosti rozšířit o doplňková připojištění škod, ke kterým došlo:

Pro lepší představu, k čemu pojištění odpovědnosti silničního dopravce slouží, si uvedeme pár reálných případů. Dopravce odpovídá za poškození přepravovaného zboží při dopravní nehodě nebo za odcizení zboží v důsledku prořezání plachty. Typickou škodou je také požár vozidla včetně nákladů, ke kterému došlo v důsledku technické závady. Další informace o pojištění odpovědnosti silničního dopravce najdete na ePojištění.cz.

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web