Audio systém

Co je audio systém

Audio systém je standardní součástí vybavení moderních motorových vozidel. Ještě před pár lety sloužily primárně k přehrávání hudby a zvládaly naladit rádio nebo přehrát kazety, později CD, dnes jsou nedílnou součástí informačních systémů a zvládají spoustu dalších funkcí včetně vysoké kvality zvuku.

Vývoj a funkce audio systémů v automobilech

První audio systémy v automobilech představovaly nekvalitní přehrávače rádií. Modernější a lepší zařízení byly vybaveny přehrávači kazet a později CD/DVD. Dnes stačí audio systém spojit s chytrým mobilním telefonem a můžete nejen poslouchat oblíbenou hudbu nebo rádio, ale rovněž vyřizovat telefonní hovory, odesílat zprávy či zadávat hlasové pokyny.

Současné moderní audio systémy v automobilech střední třídy si poradí i s poměrně akusticky náročným interiérem vozidla, zvuk přehrávají věrně a v dobrém rozlišením. Samozřejmě si lze připlatit si za špičkové audio soupravy, které jsou schopné nahradit koncertní síň.

Kdo vyrábí audio systémy do aut

Dnešní moderní audio systémy pro automobily vyvíjí a vyrábí světově známí výrobci. U Porsche a Mercedes-Benz je to Burmester, Bowers & Wilkins spolupracuje s BMW, Maserati a Volvo, Bang & Olufsen pro Aston Martin, Audi, Bentley a Lamborghini a Mark Levinson pro Lexus.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12