Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Finanční způsobilost dopravce

"Pojištění odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Spočítat cenu

Finanční způsobilost dopravce

Prokazování finanční způsobilosti dopravce je povinností každého, kdo na základě příslušné koncese provozuje vnitrostátní či mezinárodní silniční dopravu motorovými vozidly pro přepravu více než 9 osob, autobusy, tahači a nákladními vozidly, jejichž celková hmotnost je vyšší než 3,5 tuny.

Co je to finanční způsobilost?

Finanční způsobilost je schopnost dopravce zajistit řádné provozování silniční dopravy a tuto schopnost je povinen prokázat. V případě, že tak neučiní, hrozí mu odebrání koncese a zákaz provozování činnosti.

Mezi možnosti prokázání finanční způsobilosti patří:

Pojištění finanční způsobilosti dopravce

Jednou z možností, jak prokázat finanční způsobilost, je uzavřená pojistná smlouva mezi dopravcem a pojišťovnou. Dopravce musí mít odpovídající koncesi k provozování vnitrostátní či mezinárodní dopravy. Součástí pojistné smlouvy musí být také smlouvy o ručení, kterou vyžaduje příslušný dopravní úřad.

Pro rok 2015 platí, že zákonem požadovaná částka u prvního vozidla činí 247 518 Kč a u každého dalšího vozidla 137 510 Kč.

Kdo nemusí prokazovat finanční způsobilost

Jako každý zákon i tento obsahuje výjimky mezi dopravci, kteří finanční způsobilost prokazovat nemusí. Výjimka se týká těch, kteří vykonávají:Spočítat cenu

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web