epojisteni logo

Co je to evropský průkaz zdravotního pojištění?

Evropský průkaz zdravotního pojištění je standardizovaná podoba průkazu, kterým se prokážete, že jste pojištěncem některé z veřejných zdravotních pojišťoven zemí Evropské Unie. Každý občan už by ho měl mít (kartička pojišťovny), ale i přes platnost v celé Evropské Unii nelze doporučit vycestování pouze s ním. Neposkytuje totiž takovou úroveň ochrany, kterou dokáže poskytnout i to nejlevnější komerční cestovní pojištění.

Některé země Evropské Unie už totiž spoluúčast u svých pacientů vyžadují. Je tedy jednoduché se dostat do situace, kdy budete muset na místě zaplatit za ošetření, ačkoliv jste řádně pojištění u veřejné pojišťovny a máte platný Evropský průkaz zdravotního pojištění. V některých zemích zaplatíte zákrok celý a pojišťovna Vám ho až zpětně proplatí, přičemž si ale odečte spoluúčast platnou v daném státě, takže nikdy nebude Vaše péče zcela bezplatná. Bez komerčního pojištění se tedy nedoporučuje cestovat ani do zemí v Evropské Unii.

Rozhodnete-li se spoléhat na toto celounijní pojištění, připravte si dostatečné množství peněz na přímé hrazení ošetření, hospitalizace a dalších úkonů. Nelze však vidět jen tuto negativní stránku. Alespoň nějaké pojištění platné v celé EU lepší než žádné...

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo