epojisteni logo

Cestovní pojištění na Nový Zéland

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

cestovní pojištění


Nový Zéland je žádaným turistickém místem zejména pro úchvatnou krajinu a přírodní scenérie. Ta se velmi často objevuje ve známých výpravných filmech, jako je například Tolkienův Hobbit či Pán prstenů. Spatřit zde můžete dlouhé pláže, jezera, rozsáhlé planiny, ale i činné vulkanické oblasti, zasněžené vrcholky hor či ledovce. Nový Zéland prošel jedinečným geologickým vývojem, díky kterému se zde nachází unikátní druhy flóry i fauny.

Nejen rozmanitou přírodu, ale také příznivé teplotní podmínky nabízí Nový Zéland. Teplotní rozdíly mezi létem a zimou nejsou nijak výrazné. Méně vhodným obdobím pro návštěvu jsou zimní měsíce, které jsou typické deštivým počasím. V letních měsících je zde mnohem lépe.

Na Novém Zélandě se nachází 14 národních parků, 20 lesních parků a nejméně 3 500 rezervací. Na ochranu své přírody si opravdu potrpí. Významným parkem je Tongario. Nachází se zde tři činné sopky Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro. Z dalších přírodních krás je zajímavé největší jezero Taupo, vodopády Huka Falls, Waitomo Caves se svítícími červi či hora Ben Lemond. Co se týče měst, za návštěvu rozhodně stojí Auckland a Wellington.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Nový Zéland je rozsáhlá země plná protikladů. Podstatná část země je neobydlená a najít kvalitní zdravotní péči nemusí být snadné. Navíc zdejší lékařská péče patří k nejdražším. A právě proto nikdy nezapomeňte na cestovní pojištění , které si můžete snadno sjednat online. Uzavření pojištění je natolik snadné, že jej hravě zvládnete za pár minut.

I na dalekém Novém Zélandě vám naše pojišťovny uhradí veškerou potřebnou zdravotní péči, budete-li ji na své dovolené potřebovat. Připojistit si navíc můžete také svá cestovní zavazadla a případně, že si dovolenou sjednávat přes cestovní kancelář, tak je vhodné také připojištění storna zájezdu. Pojistit si však také můžete i odpovědnost. Hlavní výhodou cestovního pojištění je fakt, že není nijak drahé.

Pojištění rizikových sportů

Nový Zéland je skvělým místem pro aktivní dovolenou. Najdete tu spoustu treků a možností vysokohorské turistiky. Nezaškodí proto mít sjednané pojištění na hory, které vám v případě nutnosti pokryje i zásah horské služby. Pokud plánujete lézt po horách, určitě si připojistěte rizikové sporty , jako je horolezectví. Pláže a pobřeží pak nabízejí nekonečné možnosti surfování a potápění, ale také adrenalin v podobě skydivingu, raftingu nebo pilotování letadla. Pro všechny tyto aktivity si sjednejte pojištění extrémních sportů. Dejte si ale pozor, ne všechny sporty je možné pojistit, mezi takové patří například cliffdiving či letecké sporty.

Důležité informace před cestou

Nová vízová politika platná od července 2019 (platí pro cesty od 1.10.2019) stanovuje, že před cestou na Nový Zéland je nutné vyplnit formulář NZeTA a zaplatit poplatek 12 NZD a dalších 35 NZD jako turistickou daň. NZeTA je po schválení platné po dobu dvou let a nemáte nijak omezený počet vstupů do země. Maximální délka nepřetržitého pobytu je však 90 dní. Na vyplnění tohoto online formuláře určitě nezapomínejte, bez něj vás totiž nepustí ani na palubu letadla.

Nový Zéland

Přírodní krásy a zajímavosti

Nový Zéland nabízí každému něco. Nejlépe si to tu však užijí aktivní turisté. Horské treky si najdete v národním parku Tongariro. Národní park Abel Tasman je nejlepší projet na kajaku. Na nejvyšší horu Mount Cook je cesta náročnější, na vrcholu ale můžete přespat v chatě, kterou tu najdete.

Na Novém Zélandu jsou jedny z nejlepších vln, zkuste si tak zasurfovat na Severním ostrově nebo v oblasti Dunedin a Catlins. Potápění v kleci, ze které můžete sledovat velkého bílého žraloka je jistě zážitkem na celý život.

Pobavit se můžete i oblíbenou aktivitou – hledáním kiwiho. Tento endemický pták se vyskytuje pouze na Novém Zélandu, značky, které na něj upozorňují najdete na každém kroku, ale spatřit ho je obtížné. Zkuste to na Stewartově ostrově.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.