epojisteni logo

Cestovní pojištění na Kubu

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Největší ostrovní stát Kuba leží v Karibiku. Jedná se také o jednu z posledních zemí, které jsou stále ovládány totalitním režimem. Nejbližším sousedy “přes moře” jsou Spojené státy americké a Mexiko, dále pak menší ostrovní státy Haiti, Bahamy a Jamajka). Na východě Kuby se nachází nechvalně proslulá vojenská základna Guantánamo, kterou spravuje USA. Dlouhá léta zde pobýval a tvořil slavný spisovatel Ernest Hemingway.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.Důležité informace před cestou

Na cestu do Kuby musí být český turista vybavený platným pasem a vstupním vízem. Kubánské vízum je možné vyřídit na ambasádě v Praze za poplatek cca 800 korun. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech. Očkování nejsou povinná ani doporučená žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Kuba - země s vyhlášenými bary, karibským rumem, doutníky, americkými vozy a neskutečným temperamentem místních lidí. Kuba nabízí svéráznou atmosféru místa, kde jakoby se zastavil čas. Ulice brázdí americké bouráky, hrají gramofony, všichni tančí v rytmu salsy a nikdo nikam nespěchá. Turisty láká zejména zdejší exotika ostrova, malebná městečka a vesničky s místními přátelskými obyvateli, dlouhé písčité pláže, divoké vodopády i korálové útesy a také bohatá příroda ve vnitrozemí.

Z míst, která by Vám neměla při návštěvě Kuby uniknout, je to určitě Stará Havana. Toto historické centrum naleznete uprostřed moderní Havany, hlavního města Kuby, která byla založená v roce 1519. Najdete zde plno šlechtických paláců, muzeí i hotelů. Příkladem je například barokní katedrála San Cristóbal, františkánský klášeter, náměstí Plaza de Armas či socha revolucionáře Carlose Manuela de Céspedes z 19. století. Jedinečnou architekturou se může chlubit město Trinidad, které leží na úpatí pohoří Sierra del Escambray. Významným místem je také krásný národní park Alejandro de Humbolt, pohoří Sierra Maestra a samozřejmě proslulé kubánské pláže.

Proč cestovní pojištění na Kubě?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.

Dovolená na Kubě není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.

Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.