epojisteni logo

Cestovní pojištění do Kanady

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Druhá největší země na světě Kanada se rozkládá na severu Ameriky. Její hranice tvoří Severní ledový oceán na severu, Atlantický oceán na východě, Tichý oceán na západě a Spojené státy americké na jihu a severozápadě. Původně byla tato nádherná země osídlena Eskymáky a Indiány. Dnes se jedná o vyspělou zemi, která disponuje přírodními a nerostnými zdroji.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Kanady musí být český turista vybaven platným pasem, datovou schránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenkou. Od roku 2009 byla obnovená vízová povinnost. Kanadské vízum je možné vyřídit na ambasádě v Praze za poplatek cca 55 EUR. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech. Očkování nejsou povinná ani doporučená žádná.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Kanada je zemí, která je velmi tolerantní ke všem svým obyvatelům, ať už se jedná o původní obyvatelstvo či přistěhovalce. Tato společenská a přátelská země láká turisty především na drsnou a divokou přírodu Skalistých hor, která je stále minimálně osídlená, ale i na moderní velkoměsta. Nachází se zde mnoho národních parků. Obrovské vzdálenosti, panenská příroda, nekonečné husté lesy, jezera a prérie tvoří tu pravou Kanadu. Kdo touží po dobrodružství, Kanada jej rozhodně nezklame.

Nejstarší a nejznámější národní park Banff byl založený v roce 1885 a nachází si uprostřed Skalistých hor (Rocky Mountains). Hlavními lákadly jsou jezera Louise a Moraine. K dalším významným národním parkům patří největší národní park Jasper, Nahanni s termálními prameny a čtyřmi velkými kaňony, Auyuittuq, kde žijí lední medvědi a polární lišky, a Quttinirpaaq, druhý nejseverněji položený národní park na světě.

Z velkoměst je to pak hlavní město Toronto, kde se odehrává každoroční filmový festival, Vancouver uprostřed hornaté přírody, finanční centrum a brána do Skalistých hor město Calgary s vyhlášenou zoo, Montreál či Québec, které je dodnes obehnané původními hradbami.

Proč cestovní pojištění do Kanady?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Kanady. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.


Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištění


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.