epojisteni logo

Cestovní pojištění Irsko

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cestovní pojištění do Irska

cestování Irsko

Irsko je členem Evropské unie. Můžete zde tedy uplatnit evropský průkaz pojištěnce, s nímž máte nárok na stejnou zdravotní péči za stejných podmínek jako občané Irska. Chcete-li se však úplně vyhnout placení za zdravotní péči, sjednejte si raději komerční cestovní pojištění poskytující mnohem lepší ochranu v případě nemoci či úrazu v zahraničí.

Cestujeme do Irska

Irsko je ostrovní stát ležící na severozápadě Evropy, jehož hranice tvoří Atlantský oceán. Díky okouzlující přírodě, která hraje různými odstíny zelené, se Irsku přezdívá Smaragdový ostrov. A právě irská příroda s majestátními skalními útesy na pobřeží je hlavním důvodem, proč sem míří turisté z celého světa. Například 40 tisíc skalních sloupů Giants Causeway je součástí seznamu UNESCO. Vedle úchvatné přírody za návštěvu stojí také irská města, jimž vévodí hlavní město Dublin, město pouličních umělců a hudebníků.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cestovní pojištění a zdravotní péče v Irsku

Irské zdravotnictví je moderní a vyspělé. Nabízí skvělou péči. Pokud byste chtěli uplatnit evropské pojištění, musíte trvat na ošetření v rámci irského státní systému. Jinak se vás nikdo nebude ptát a rovnou vás šoupnou do placeného zařízení. Zdravotní pomůcky jako ortézy či berle si budete muset zaplatit ze svého a připlácí se i za každou položku na receptu na léky. Proto je lepší mít uzavřené cestovní pojištění, díky kterému budete mít pojišťovnou zaplacenou léčbu v jakémkoliv státním i soukromém zařízení.

cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Irska

Cestujete-li do Irska, je rozumné si sjednat klasické cestovní pojištění, které kryje léčebné náklady. Nejedná se o drahé pojištění a za pár korun tak získáte jistotu, že o vás bude dobře postaráno, a hlavně, že léčbu zaplatí někdo jiný než vy. Kromě léčebných nákladů se vyplatí popřemýšlet o některých připojištění.

Chybět by rozhodně nemělo pojištění odpovědnosti za škody, které můžete zavinit vy někomu dalšímu. Za úvahu stojí pojištění zavazadel a osobních věcí. Irská města jsou plná zkušených kapsářů, které vám během chvilky ulehčí od přebytečností jako peněženka či mobilní telefon. Cestujete-li na kolech, určitě si je připojistěte. Berete-li sebou domácí mazlíčky, je dobré připojistit si veterinární léčbu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.