epojisteni logo

Cestovní pojištění Aljaška

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Cestovní pojištění na Aljašku

pojištění Aljaška


Je všeobecně známo, že zdravotní péče v zahraničí je výrazně dražší než u nás. Platí však také to, že evropské zdravotnictví stále vychází levněji než například v USA. To se týká také Aljašky, největšího státu USA.

Cestujeme na Aljašku

Na Aljašku cestují dobrodruzi, které lákají zdejší nespoutané hory a rozbouřené řeky. Mezi oblíbené aktivity patří turistika a vysokohorská turistika (zejména pak výstup na nejvyšší horu Mount McKinley vysokou 6 194 m.n.m.), jízda na psím spřežení, sjíždění řek na raftech i pozorování divokých zvířat jako vlků a medvědů.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Cestovní pojištění a zdravotní péče na Aljašce

Aljaška se rozléhá na ploše 1 717 854 km2, což je ohromná rozloha. Počet obyvatel je však pouze necelých 700 000. Podstatnou část Aljašky tvoří fascinující neosídlená divoká příroda a lidé osidlují minimální území. Cestovat do této země bez odpovídajícího cestovního pojištění by byl nesmyslný hazard se zdravím a životem.

Zdravotní péče na Aljašce má vysokou úroveň a je velmi drahá. Průměrné náklady na léčbu se pohybují kolem sumy 200 000 korun! Vysoké částky si lékaři účtují i za pouhou konzultaci v délce několika minut. S tím souvisí i poměrně drahé pojištění, které je dokonce dražší než pojištění do rizikových destinací, mezi které patří například Afrika.

cestovní pojištění

Cestovní pojištění na Aljašku

Při výběru cestovního pojištění na Aljašku je třeba brát v úvahu nadstandardně vysoké ceny lékařské péče a tomu přizpůsobit pojistné limity. Ty by neměly být nižší než 6 000 000 korun. Součástí léčebných nákladů by měla být repatriace a transport do České republiky, případně doprava příbuzného na návštěvu za zraněným pojištěným apod. Samozřejmostí by mělo být připojištění rizikových sportů, protože návštěvu Aljašky nelze zrovna považovat za nenáročnou turistiku.

Zapomínat byste neměli také na zásah horské služby za všech okolností. To platí zejména pro pátrací a záchranné akce i tehdy, kdy není pojištěný zraněný, ale ztratil se nebo nemůže z různých důvodů pokračovat v cestě. To ze základního pojištění bývá většinou vyjmuto. Vyplatí se uvažovat nad rozšířenými asistenčními službami, které nabízí právní služby, tlumočnické služby, náhradní ubytování či dopravu apod.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.