Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Cena zemního plynu

Cena zemního plynu

  •  Porovnání desítek různých dodavatelů
  •  Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  •  Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás

Pokračovat

Cena zemního plynu je tvořena složkou regulovanou a neregulovanou. Regulovaná složka tvoří cca 20 až 25 procent celkové ceny zemního plynu a její výše je každoročně stanovována Energetickým regulačním úřadem. K rozhodnutí o regulované složce dochází vždy ke konci roku. Pro rok 2014 bylo Cenové rozhodnutí ERÚ vydáno 27. listopadu 2013 a v platnost vstoupilo 1. ledna 2014.

Mám zájemAž 80 procent ceny plynu tvoří neregulovaná složka

Neregulovaná složka tvoří zbývajících 75 až 80 procent a určují ji konkrétní dodavatelé plynu. Právě v rámci neregulované složky vznikají rozdíly v cenách plynu. A díky výběru dodavatele mohou odběratelé na plynu ušetřit stovky až tisíce korun ročně.

Cena zemního plynu je uváděná v energetických jednotkách kilowatthodinách (kWh). Na plynoměru je však plyn uváděn v metrech krychlových (m3). Pro odpovídající přepočet je nutné použít vzorec 1 m3 = 10,5 kWh. Na základě přepočtu získáte spotřebu, kterou si vynásobíte sazbou, abyste zjistili konečnou cenu za plyn.
Zažádat o bezplatné a nezávazné informace 

Mám zájem


Mobilní web / Klasický web