Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení Tatra

Povinné ručení Tatra

Tatra a jeho historie

V roce 1850 založil Ingác Šustala společnost Tatra, která se zpočátku zabývala výrobou kočárů a bryček. Společnost se začala rychle rozrůstat a ke svému portfoliu přidala také výrobu železničních vagonů. První automobil značky Tatra vyšel z dílny již v roce 1897 a šlo o vůbec první osobní automobil ve střední Evropě. Jednalo se slavný model Prasident.

Tatra za dobu své existence několikrát změnila své jméno. V roce 1890 byla přejmenována na Nesslesdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesselschaft a v meziválečném období Ringhoffer-Tatra. Stále však vyráběla osobní a nákladní vozy, železniční vagony a letadla. Po roce 1948 se Tatra začala specializovat na výrobu nákladních automobilů a také luxusních limuzín pro “politicky” důležité osobnosti.

Po revoluci v roce 1989 dochází k postupnému úpadku firmy. Naštěstí se Tatře podařilo krizi překonat díky velké armádní zakázce. Nyní Tatra vyrábí těžké terénní nákladní automobily a stala se součástí americké společnosti Terex Corporation, která vlastnila 80 % podíl ve společnosti. V roce 2006 se Tatra vrátila českým vlastníkům poté, co ji odkoupila společnost Blue River. Tatra se i nadále rozšiřuje a úspěšně expanduje i na zahraniční trhy, zejména pak ve střední a jihovýchodní Evropě.

Jak vybrat povinné ručení pro Tatra

Jste-li vlastníkem vozidla Tatra, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Tatra.

Spočítat
ceny

Nejčastěji pojišťované vozy značky Tatra

- Tatra 603

- Tatra 815

- Tatra 148

- Tatra 613

- Tatra 805

- Tatra 813

- Tatra 111

- Tatra Phoenix

- Tatra 138

- Tatra 87

- Tatra 700

- Tatra 77

- Tatraplan

- Tatra 57

- Tatra 810

- Tatra 141

- Tatra 12

- Tatra 75

- Tatra Beta

- Tatra 815-7

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Mluví se o nás