epojisteni logo

Tatra a jeho historieTatra a jeho historie

V roce 1850 založil Ingác Šustala společnost Tatra, která se zpočátku zabývala výrobou kočárů a bryček. Společnost se začala rychle rozrůstat a ke svému portfoliu přidala také výrobu železničních vagonů. První automobil značky Tatra vyšel z dílny již v roce 1897 a šlo o vůbec první osobní automobil ve střední Evropě. Jednalo se slavný model Prasident.


Tatra za dobu své existence několikrát změnila své jméno. V roce 1890 byla přejmenována na Nesslesdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesselschaft a v meziválečném období Ringhoffer-Tatra. Stále však vyráběla osobní a nákladní vozy, železniční vagony a letadla. Po roce 1948 se Tatra začala specializovat na výrobu nákladních automobilů a také luxusních limuzín pro “politicky” důležité osobnosti.

Po revoluci v roce 1989 dochází k postupnému úpadku firmy. Naštěstí se Tatře podařilo krizi překonat díky velké armádní zakázce. Nyní Tatra vyrábí těžké terénní nákladní automobily a stala se součástí americké společnosti Terex Corporation, která vlastnila 80 % podíl ve společnosti. V roce 2006 se Tatra vrátila českým vlastníkům poté, co ji odkoupila společnost Blue River. Tatra se i nadále rozšiřuje a úspěšně expanduje i na zahraniční trhy, zejména pak ve střední a jihovýchodní Evropě.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Jak vybrat povinné ručení pro Tatra

Jste-li vlastníkem vozidla Tatra, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Tatra.

Nejčastější modely Tatra, které se nechávají pojistit

Tatra 603
Tatra 815
Tatra 148
Tatra 613
Tatra 805
Tatra 813
Tatra 111
Tatra Phoenix
Tatra 138
Tatra 87
Tatra 700
Tatra 77
Tatraplan
Tatra 57
Tatra 810
Tatra 141
Tatra 12
Tatra 75
Tatra Beta