epojisteni logo

Porsche a jeho historie

První Porsche se na trhu sportovních automobilů předvedlo v roce 1938. Na jeho výrobu byly použity komponenty z automobilu Volkswagen Brouk. Druhé Prosche 356 z roku 1948 už bylo zařazeno do sériové výroby.


V roce 1963 je představeno Porsche 911, které je dodnes nejznámějším modelem této značky, a v moderní podobě se vyrábí dodnes.


Porsche vždy úzce spolupracovalo s automobilkou Volkswagen a v roce 1969 dokonce dochází k jejich spojení ve skupinu VW-Porsche. V 70. letech se vzájemné spolupráci příliš nedařilo a tak rodina Porsche vytvořila vlastní exkluzivní značku Porsche Design.


V roce 2009 přerušil Volkswagen jednání o převzetí Porsche, které v té době žádalo o pomoc a úvěr německou vládu. Ta ale její žádost zamítla a nakonec rozpory mezi těmito automobilkami vyústily ve vytvoření společného koncernu Volkswagen a Porsche.

Jak vybrat povinné ručení pro Porsche

Jste-li vlastníkem vozidla Porsche, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Porsche.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Porsche, které se nechávají pojistit:

Porsche 911
Porsche Macan
Porsche 928
Porsche Cayenne
Porsche Cayman
Porsche Carrera GT
Porsche Panamera
Porsche 944
Porsche 968