Povinné ručení Porsche

Povinné ručení Porsche

Porsche a jeho historie

První Porsche se na trhu sportovních automobilů předvedlo v roce 1938. Na jeho výrobu byly použity komponenty z automobilu Volkswagen Brouk. Druhé Prosche 356 z roku 1948 už bylo zařazeno do sériové výroby.

V roce 1963 je představeno Porsche 911, které je dodnes nejznámějším modelem této značky, a v moderní podobě se vyrábí dodnes.

Spočítat
ceny

Porsche vždy úzce spolupracovalo s automobilkou Volkswagen a v roce 1969 dokonce dochází k jejich spojení ve skupinu VW-Porsche. V 70. letech se vzájemné spolupráci příliš nedařilo a tak rodina Porsche vytvořila vlastní exkluzivní značku Porsche Design.

V roce 2009 přerušil Volkswagen jednání o převzetí Porsche, které v té době žádalo o pomoc a úvěr německou vládu. Ta ale její žádost zamítla a nakonec rozpory mezi těmito automobilkami vyústily ve vytvoření společného koncernu Volkswagen a Porsche.

Jak vybrat povinné ručení pro Porsche

Jste-li vlastníkem vozidla Porsche, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Porsche.

Nejčastější modely Porsche, které se nechávají pojistit

Porsche 911 Porsche Cayenne Porsche Panamera
Porsche Macan Porsche Cayman Porsche 944
Porsche 928 Porsche Carrera GT Porsche 968


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12

Mluví se o nás