epojisteni logo

Porsche 911

Německou automobilku v roce 1913 založil Ferdinand Porsche, rodák z českých Vratislavic. Byl to také on, kdo na počátku 30. let navrhl první lidový vůz Volkswagen a od té doby jsou tyto dvě automobilky úzce spjaté. Porsche se specializuje na rychlé a luxusní sportovní vozy, mezi nimiž vyniká zejména legendární model Porsche 911.

Porsche 911 - sportovní legenda

Porsche 911 patří mezi nejznámější sportovní vozy na světě vůbec a v případě automobilky Porsche je zcela určitě jejím nejslavnějším a nejprodávanějším modelem. Vyrábí se od roku 1964, kdy byla představena první generace tohoto legendárního dvoudvéřového sportovního kupé. Zástupci z první generace patří mezi nejžádanější sportovní veterány. Dnes je v prodeji už devátá generace.


V roce 1978 se objevila vyšperkovaná závodní verze Porsche 911 SC, která se zúčastnila celé řady rallye závodů. O tři roky později se objevil i prototyp s pohonem na všechna čtyři kola. Z verze SC pak vycházel skutečný závodní speciál Porsche 911 SC RS vybavený šestiválcem Boxer Turbo o objemu 2994 ccm a výkonu 285 koní. Tento vůz byl vidět například na Mistrovství Evropy a střednícho východu či v soutěží Rallye Dakar.

Porsche 911 - tři výbavové stupně a tři motory

Současná devátá generace se pyšní moderním designem a špičkovým vybavením. Na výběr jsou tři výbavy od nejlevnější Carrera, přes Carrera S až po nejdražší a nejlépe vybavený stupeň Carrera 4S. Převodovka je pouze automatická, na výběr je Porsche 911 s pohonem zadní nápravy či všech kol 4x4. Co se týče pohonných jednotek, v prodeji jsou tři benzínové motory.


Benzínové motory jsou: Carrera o objemu 2981 ccm a výkonu 283 kW (379 koní) s pohonem zadní nápravy a maximální rychlostí 293 km/h, Carrera S o stejném objemu, ale vyšším výkonu 331 kW (443 koní), s pohonem zadní nápravy a maximální rychlostí 308 km/h a Carrera 4S o stejném objemu a výkonu, avšak s pohonem na všechna čtyři kola.

Pojištění vozidel pro Porsche 911

Luxusní sporťák, jakým Porsche 911 je, si zaslouží komplexní pojistnou ochranu. Zákon sice nařizuje pouze povinné ručení, ale provozovat Porsche 911 bez havarijního pojištění by byl holý nerozum. I drobné opravy u takového vozu vychází velmi draze. Nejlepší je sjednat si komplexní pojištění vozidel, které zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění a ideální i další doplňková připojištění. Vyplatí se připlatit si za pojištění bez spoluúčasti, abyste měli s případnou opravou co nejméně starostí.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.