epojisteni logo

Mitsubishi a jeho historie

V roce 1870 založil Japonec Jataró Iwasaki loďařskou společnost, kterou postupně rozšiřoval o další aktivity. Dnes tento největší japonský konglomerát spojuje 29 velkých společnosti. Na počátku 20. století se společnost Mitsubishi začíná zabývat také výrobou automobilů.

První vozidlo Mitsubishi Model A uvedli na trh v roce 1917. Výroba nebyla zpočátku úspěšná, protože ti, kteří si mohli dovolit koupit automobil, dávali přednosti známým značkám ze zahraničí. Prvním úspěšným automobilem byl až Mitsubishi PX-33 určený k armádním účelům během druhé světové války. Po válce se Mitsubishi specializovalo především na užitkové automobily, které měli sloužit hlavně obnově infrastruktury a průmyslu. Teprve v 60. letech se Mitsubischi vrací k výrobě osobních automobilů. Na rozdíl od jiných automobilek Mitsubishi produkuje automobily především pro vlastní trh.

Jak vybrat povinné ručení pro Mitsubishi

Jste-li vlastníkem vozidla Mitsubishi, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Mitsubishi.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Mitsubishi, které se nechávají pojistit

Mitsubishi ASX
Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Lancer
Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Eclipse
Mitsubishi Galant
Mitsubishi Colt
Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Space Star
Mitsubishi Carisma
Mitsubishi Pajero Sport
Mitsubishi Grandis
Mitsubishi Pajero Pinin
Mitsubishi Sigma