epojisteni logo

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi je japonský výrobce motorových vozidel a společnost, jejíž historie sahá až do roku 1870. Tehdy Jataró Iwasaki založil loďařskou a těžařskou firmu. První automobil Mitsubishi vyrobilo v roce 1917 a jednalo se Model A. K rozmachu Mitsubishi jako automobilky však došlo až po druhé světové válce s tehdejší novinkou Mitsubishi PX-33.

Mitsubishi Outlander

Model Mitsubishi Outlander představuje kompaktní SUV střední třídy a vyrábí se od roku 2001. Aktuálně se prodává už třetí generace, která je na trhu od roku 2012. V roce 2016 proběhl její již třetí facelift. Na asijském trhu se prodává pod názvem Mitsubishi Airtrek. Mitsubishi Outlander je velké rodinné auto s pohonem všech čtyř kol, které se hodí nejen na silnici, ale je dělané i pro jízdu v terénu.

Mezi hlavní výhody nejnovější generace SUV Mitsubishi Outlander patří příjemný podvozek a převodovka, velmi dobré jízdní vlastnosti, povedená a propracovaná ergonomie a pozitivně hodnocené jízdní schopnosti v terénu. Špičkové je rovněž technické provedení, díky kterému je Mitsubishi Outlander spolehlivým autem. Užijete jej jak na bezproblémovou jízdu po městě samozřejmě s ohledem na jeho velikost, v terénu, tak na delších cestách.

Mitsubishi Outlander - čtyři stupně výbavy a šest motorů

Zájemci o Mitsubishi Outlander si mohou vybrat mezi čtyřmi různými stupni výbavy. Za nejméně peněz lze pořídit Mitsubishi Outlander ve výbavě Intense, následují výbavy Instyle a Intense+. Nejlepší výbavu má poslední stupeň Instyle+. Na výběr je manuální nebo automatická převodovka i pohon na přední nápravu či všechna kola 4x4.

Co se týče motorů, na výběr jsou tři benzínové motory a tři LPG pohonné jednotky. Benzínové motory jsou: 2.0 MIVEC o objemu 1998 ccm a výkonu 110 kW (147 koní), 2.0 MIVEC CVT se stejným objemem a výkonem, ale s automatickou převodovkou a 2.0 MIVEC 4WD CVT o stejných parametrech a s pohonem 4x4. LPG jsou: 2.0 MIVEC LPG o stejných parametrech jako benzínová varianta, 2.0 MIVEC LPG CVT a 2.0 MIVEC LPG 4WD CVT o stejných parametrech a s pohonem 4x4.

Pojištění vozidel pro Mitsubishi Outlander

S provozem Mitsubishi Outlander souvisí také potřeba sjednání odpovídajícího pojištění. Základem kvalitního pojištění je povinné ručení, což je zákonem stanovené pojištění odpovědnosti. Chybět by nemělo havarijní pojištění nejlépe ve variantě all risk, která zahrnuje všechna rizika. Doporučeno je zvážit doplňková připojištění a v případě nehody či poruchy Mitsubishi Outlander oceníte i rozšířené asistenční služby.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.