epojisteni logo

Honda a jeho historie

Japonská automobilka Honda byla založena ve 30. letech minulého století. Její zakladatel Soichiro Honda proslul výrobou pístních kroužků. Zprvu se Honda orientovala na výrobu motocyklů. Podařilo se jí překonat nepříznivou ekonomickou situaci po druhé světové válce a postupně si vytvořila dobré jméno, díky kterému se její výroba rychle šířila po celém Japonsku.

K výrobě vozidel se Honda dopracovala teprve po patnácti letech od svého založení, ale skutečných úspěchů v této oblasti se dočkala až v 60. letech.

Důležitým mezníkem pro Hondu byl rok 1971, kdy začíná expandovat na americký (Honda Motoro Company inc.) a evropský trh (Honda Europe NV). Od 80. let patří Honda k vedoucím mezinárodním společností, které se mohou chlubit velmi vyspělou úrovni techniky. Nyní se Honda soustředí na čtyří klíčové oblasti - Japonsko, USA, Asii a Evropu.

Jak vybrat povinné ručení pro Honda

Jste-li vlastníkem vozidla Honda, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Honda.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Honda, které se nechávají pojistit

Honda Civic
Honda Jazz
Honda Accord
Honda NSX
Honda S2000
Honda CRX
Honda Prelude
Honda Integra
Honda Legend
Honda City
Honda Element
Honda CR-V
Honda Odyssey
Honda FR-V
Honda CR-Z
Honda Stream
Honda Pilot
Honda Insight
Honda Shuttle