Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Honda Civic

Honda Civic

Honda Civic

Honda je japonská automobilka, která se zabývá výrobou vozidel a motocyklů od roku 1948. Patří do desítky největších automobilek na světě. Prvním modelem byl pick-up Honda T360 z roku 1963, do té doby se zaměřovala čistě na motocykly. Její součástí je značka Acura vyrábějící luxusní vozy pro USA, Kanadu a Hongkong.

Spočítat
povinné ručení

Honda Civic - rodinný vůz se sportovní vizáží

Poprvé se na trhu Honda Civic, jeden z prodejně nejúspěšnějších vozidel této japonské automobilky, objevila už v roce 1972 v podobě dvoudveřového kupé. Dnes se prodává už devátá generace. Jedná se o rodinný vůz patřící do nižší střední třídy nabízející kvalitu, komfort a praktický velký zavazadlový prostor.

Na první pohled Honda Civic zaujme sportovním až agresivním vzhledem, který u rodinných aut nepatří k běžným jevům. Je o něco dražší než konkurence ve stejné třídě vozidel, za tu cenu však poskytuje prostor, pohodlí a vynikající jízdní vlastnosti. Vedle základní verze se prodává sportovní varianta Honda Civic Type-R a ekologická varianta Honda Civic Hybrid s propracovaným hybridním pohonem.

Honda Civic - od první generace do současnosti

Již v první generaci, která ovládla trh v letech 1972 až 1979, se vedle kupé objevil také třídveřový hatchback. Ten jste pro zajímavost mohli vidět v jedné z “rolí” v kultovním českém seriálu Nemocnice na kraji města. Pro Hondu, která se do té doby specializovala spíše na motocykly, to byl první plnohodnotný automobil schopný konkurence i mimo japonský trh.

Zatím poslední devátá generace vstoupila na trhu v roce 2011. V nabídce je sedm stupňů výbavy - Comfort, Elegance, Executive, Prestige, S, Sport a Sport Plus. Nejlevněji vychází výbava se základní motorem, nejdráže pak verze Prestige s nejlepší výbavou a výkonným motorem. Honda Civic se nabízí pouze s benzínovým pohonem, na výběr jsou čtyři různé motory: 1.0 VTEC TURBO, 1.0 VTEC TURBO CVT, 1.5 V-TEC TURBO a 1.5 V-TEC TURBO CVT.

Pojištění vozidel pro Honda Civic

Jezdíte-li s autem, pak jistě víte, že jste povinni mít sjednané povinné ručení. Toto odpovědnostní pojištění patří mezi zákonná pojištění, jehož účelem je ochrana všech účastníků silničního provozu, kteří přijdou k újmě na majetku a zdraví bez vlastního pochybení.

Chcete-li mít vůz pojištěný komplexně, vedle povinného ručení existuje také havarijní pojištění. Jedná se o dobrovolné pojištění, které kryje škody na vlastním autě. Pod havarijní pojištění obvykle spadají tato rizika - krádež, vandalismus, živelné události a dopravní nehoda (v důsledku vlastní viny, střet se zvěří apod.).

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás