Povinné ručení Fiat

Povinné ručení Fiat

Fiat a jeho historie

V roce 1899 založila skupina devíti osobností společnost Societá Anonima Fabbrica Italian Automobili - Torino. Jelikož byl název příliš dlouhý, velmi rychle se ujala zkrácená verze tvořená počátečními písmeny posledních čtyř slov - F.I.A.T.

Spočítat
ceny

V roce 1910 Fiat jako první vyrobil italský taxík. Vozidlo bylo velmi úsporně a zároveň levné, a proto byl o něho velký zájem. Prodával se nejen v Itálii, ale také v Londýně, Paříží a dokonce New Yorku. Ve 20. letech jako první vyrábí Fiat dieselové motory. Za 1. světové války bylo výroba vozidel omezena na úkor leteckých motorů, letadel a nákladních vozů pro armádu.

Velmi úspěšně si společnost vedla zejména v 50. letech, která byla pro Fiat obdobím obrovského rozmachu a technického vývoje. Kapitál byl navýšen na 57 miliard lir, počet výroby se zdvojnásobil, stejně tak narostl počet zaměstnanců a Fiat začíná exportovat vozidla také do zahraničí.

V roce 1979 vzniká holdingová společnost, sdružující pod sebou více společností. Automobilová divize se nazývá Fiat Auto S. p. A. a v současnosti sem patří značky Fiat, Autobinachi, Abarth, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo a Maserati.

V 90. letech Fiat prochází krizí, z níž se dostávají v 2. polovině s příchodem modelu Fiat Punto, který se stal Autem roku 1995. Poté již následovaly další úspěšné modely, které známé dodnes (Bravo, Brava, Palio, Panda a další). Po roce 2000 Fiat opět slaví úspěchy s modely, kterou jsou oblíbené mezi širokou veřejností.

Jak vybrat povinné ručení pro Fiat

Jste-li vlastníkem vozidla Fiat, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Fiat.

Nejčastější modely Fiat, které se nechávají pojistit

Fiat 500 Fiat Tipo Fiat Punto
Fiat Panda Fiat Freemont Fiat Stilo
Fiat Bravo Fiat 500X Fiat Scudo
Fiat Croma Fiat Barchetta Fiat 124 Spider
Fiat 500 Abarth Fiat 500L Fiat Talento
Fiat Grande Punto Fiat 127 Fiat 850
Fiat Brava


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13

Mluví se o nás