epojisteni logo

Fiat 500

Italská automobilka Fiat vznikla v roce 1899. Založil ji Giovanni Agnelli a název vznikl z prvních písmen původně dlouhého názvu Fabbrica Italiana Automobili Torino. Dnes je Fiat společně s dalšími automobilkami (Maserati, Ferrari, Alfa Romeo, Lancia, Abarth a Iveco) součástí velkého koncernu. Fiat se tak stal největším výrobcem automobilů v Itálii.

Fiat 500 - malý, ale šikovný

Původní malý osobní automobil Fiat 500 byl vyráběný v letech 1957 až 1975 a nahradil velmi úspěšný model Fiat Topolino. Byl to v podstatě další z malých lidových vozů, který si díky malým rozměrům, nízké ceně a nízké spotřebě 5,5 litru na 100 km získal srdce široké italské veřejnosti. Za 18 let bylo vyrobeno a prodáno více než 3,5 milionů kusů.

Fiat 500 z roku 1957 na délku neměřil ani celé tři metry a poháněl jej dvouválcový vzduchem chlazený motor o výkonu pouze 10 kW. Přesto díky nízké hmotnosti dokázal Fiat 500 jet rychlostí až 85 kilometrů za hodinu. To je na takový mini vůz úctyhodné číslo. Do auta se vešli, i když docela na těsno, čtyři cestující. Úspěchu se Fiat 500 dočkal i za hranicemi rodné Itálie.

Fiat 500 - Nuova 500

V roce 2007 při příležitosti 50. výročí zahájení výroby původního Fiatu 500 byl představen moderní Fiat 500, který bývá označován jako Nuova 500. Cílem bylo vyrobit zajímavý retro vůz podobně jako Mini Cooper nebo “brouk” od značky Volkswagen za dostupnou cenu. Současný Fiat 500 byl postaven na platformě jako Fiat Panda a Fiat Ka. Od roku 2010 je v nabídce také kabriolet Fiat 500C a MPV 500L.

Rok 2015 přinesl novinku v podobě Fiat 500X, který se modernizace dočkal o tři roky později. Jedná se o malé SUV, které je příbuzné Jeepu Renegade. Je to vlastně takový roztomilý “nafouknutý” Fiat 500 v pětidveřové podobě. Dnes se nabízí v pěti výbavových stupních - 120th Anniversary, City Cross, Cross, S Design a Urban. Zákazníci si mohou vybrat ze čtyř naftových a tří benzínových motorů.

Pojištění vozidel pro Fiat 500

Fiat 500 můžete mít v podobě udržovaného veterána nebo moderního retro auta. V obou případech budete potřebovat odpovídající pojištění. Pro veterány mají pojišťovny přichystanou speciální nabídku na sezónní pojištění. Pro moderní vozy už je to klasické povinné ručení ideálně v kombinaci s havarijním pojištěním, které vás dokonale ochrání před finančními důsledky různých škod, ať už vůz poškodí při parkování u nákupního centra nebo vám je ukradne nenechavý zloděj.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.