epojisteni logo

Vozidla mají samostatnou kategorii pojištění, která zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění a řadu doplňkových připojištění. Pojištění je možné si sjednat zvlášť i v rámci jedné smlouvy. Všichni vlastníci motorových vozidel však musí mít uzavřené povinné ručení a to ze zákona. Povinné ručení je upraveno zákonem č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, a vztahuje se na škody, které pojištěný způsobí třetím osobám, na jejich zdraví, životě či majetku.

Bez povinného ručení nesmí žádné motorové vozidlo být provozované na českých ani jiných komunikacích. Za porušení výše uvedeného zákona bude majiteli nepojištěného vozidla udělena pokuta ve správním řízení až do výše 40 tisíc korun. Zároveň může být vozidlo nevratně vyřazeno z registru.

Povinné ručení pro taxi služby

Zejména ve větších městech jsou významnými účastníky provozu taxi služby, které dle údajů dopravní policie mají na svědomí stále vyšší podíl na nehodovosti. Pojišťovny samozřejmě nemají problém vozidlo taxi služby pojistit, ale pojištění auta je v jejich případě několikanásobně vyšší. Například v roce 2013 zaplatil řidič taxi služby povinné ručení za Škodu Fabii ve výši 56 tisíc korun!

Povinné ručení pro taxikáře

Taxikáři se bohužel s vyšším pojistným musí smířit. Mohou však ušetřit a to tehdy, pokud si povinné ručení srovnají na našem online srovnávači. Stačí vyplnit požadované informace a téměř ihned se dozví, u které z českých pojišťoven zaplatí za povinné ručení nejméně.

K základnímu povinnému ručení se každému taxikáři doporučuje vzhledem k jejich odpovědnosti havarijní připojištění a také připojištění úrazu všech cestujících osob včetně jejich zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo