epojisteni logo

Jak spočítat spotřebu energie?

Porovnání desítek různých dodavatelů

Vše velmi jednoduše, online a zdarma

Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás

Netušíte, kolik energie spotřebujete a zda není vaše spotřeba příliš vysoká? Poradíme vám, jak spočítat spotřebu energií v domácnosti snadno a rychle. Na základě výsledných údajů budete vědět, zda není vaše spotřeba vysoká, a zda by ji nebylo rozumné snížit.

Jak spočítat spotřebu plynu

Spotřebu plynu zjistíte velmi snadno. Stačí se podívat na aktuální stav odběru na Vašem plynoměru, které jsou uvedený v krychlových metrech (M3). Tento údaj je nejprve nutné převést na megawatthodiny (MWh). Pro převod použijte orientační koeficient 10,5 kWh/m3 a tímto číslem vynásobte hodnotu, kterou jste našli na plynoměru. Číslo, které Vám vyjde, je skutečná spotřeba plynu.

Jak spočítat spotřebu elektřiny

Nejprve zkontrolujte, jaké spotřebiče používáte, a jaký je jejich příkon. Příkon se uvádí ve wattech a najdete jej obvykle na štítku, který je umístěný přímo na spotřebiči či v návodu na použití. Tyto údaje vynásobte počtem hodin, během kterých je spotřebič zapnutý. Získáte tak spotřebu elektřiny ve wattech, kterou si převeďte na kilowatthodiny (kW). Spotřebu elektřiny si také můžete spočítat pomocí online kalkulačky spotřeby energie.

Chci ušetřit na energiích

Neplaťte za energie víc, než musíte

Srovnejte si nabídky jednotlivých dodavatelů v kalkulačkách elektřiny a plynu a zjistěte, zda na trhu najdete výhodnější. Změnu dodavatele vyřešíme za vás.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo