Pomocí fixace hypotéky si úrokovou sazbu jednoduše a dle svého uvážení zafixujete na určitý počet let. Využijte náš srovnávač a porovnejte aktuální nabídky na českém trhu. Fixace hypotéky | ePojisteni.cz

Fixace hypotéky

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.
  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.
  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50 %
13 Zákazníků zde nyní srovnává

Hlavní kritéria při výběru hypotéky

Hypotéka je dlouhodobý typ úvěru, který se po desítky let stane poměrně významnou zátěží pro rodinný rozpočet. Proto je důležité výběru ideální hypotéky věnovat dostatečnou pozornost. Jedním z hlavních kritérii, podle kterých si lidé hypotéku vybírají, je úroková sazba.

Podle výše úrokové sazby a dalších poplatků, které se k hypotéce vztahují, si snadno spočítáte, kolik za hypotéku zaplatíte celkem. Čím vyšší úroková sazba, tím dražší hypotéka bude. Ještě lepším ukazatelem výhodnosti hypotečního úvěru je roční procentní sazba nákladů (RPSN), která zahrnuje veškeré náklady na hypotéku. Opět platí, že čím nižší RPSN je, tím výhodnější hypotéka bude. Cenu hypotéky ovlivňuje také fixace.

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Fixace hypotéky jako další ukazatel

Úroková sazba se však mění v průběhu roku, a tak se může stát, že původní nízké sazby se mohou výrazně zvýšit, a splácení hypotéky se znatelně prodraží. Pomocí fixace hypotéky neboli fixace úrokové sazby si úrokovou sazbu jednoduše a dle svého uvážení zafixujete na určitý počet let a po tuto dobu zůstane úroková sazba stále na stejné výši. Vždy je dobré si fixaci vybírat podle aktuální situace. Pokud se předpovídá navýšení sazeb, doporučujeme zafixovat si úrokovou sazbu na co nejdéle. Naopak pokud mají úrokové sazby v dohledné době klesat, vyberte si spíše kratší fixaci a využijte při refinancování nižší úroky.

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Mluví se o nás