Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Distributoři elektřiny v ČR

Distributoři elektřiny

  •  Porovnání desítek různých dodavatelů
  •  Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  •  Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás

Pokračovat

Aby se ke konečnému zákazníkovi dostala elektřina, je nutný nejen výrobce a dodavatel elektřiny, ale také její distributor. Na počátku celého procesu stojí elektrárna, kde se elektřina vyrábí. Vyrobená elektřina putuje přenosovou soustavou (dráty), kterou v České republice vlastní společnost ČEPS a.s. Tuto přenosovou soustavu si pronajímají právě distributoři elektřiny a zajišťují její dopravu v rámci jednotlivých krajích a k jednotlivým spotřebitelům.

Mám zájemDistributor elektřiny je daný

Na českém trhu působí celkem tři regionální distributoři elektřiny. Každý region má tedy svého vlastního distributora, kterého nelze změnit jinak, než přestěhováním do jiného kraje. V Praze působí jako distributor společnost PRE, v jižních Čechách a na Moravě je to společnost E.ON a největším distributorem je ČEZ, který zajišťuje dodávky elektřiny pro střední, západní, severní a východní Čechy a severní Moravu.


Zažádat o bezplatné a nezávazné informace 

Mám zájem


Mobilní web / Klasický web