epojisteni logo

Cestovní pojištění do Švédska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

header-cestovko-ePojištění.cz.

Švédsko je severský stát ležící na Skandinávském poloostrově a jeho nejbližším sousedy jsou Norsko na západě a Finsko na východě. Jeho břehy pak omývá chladné Baltské moře. Na jihu jej spojuje most-tunel s dalším severským státem Dánskem. Švédsko je dokonce třetí největší evropská země, ale hustota obyvatel je vzhledem k přírodním podmínkám velmi nízká. Nejvyšší počet lidí žije v jižní polovině země, zbytek je tvořen horskými masívy a pokrytý lesy.

Důležité informace před cestou

Švédsko je stejně jako Česká republika součástí Evropské unie a tak si při cestě vystačíte pouze s platným cestovním pasem či občanským průkazem. Není třeba dokládat účel pobytu, zpáteční jízdenku či výpis z účtu s dostatkem financí. Při cestě autem je vhodné mít mezinárodní řidičský průkaz. Očkování není povinné žádné, doporučeno je pouze očkování proti klíšťové minngoencefalititdě a vzteklině.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Švédsko je krásná severská země, kde najdete moderní rozvinuté metropole s bohatým společenským životem na straně jedné, a nezkrotnou a drsnou přírodu v podobě skandinávských lesů, plání a horských masívů. Velkou část pokrývají lesy a na západě se rozkládají Skandinávské hory.

Na své si tak přijdou jak milovníci hory, tak i lidé, kteří si rádi užívají městského života. Nejvhodnější dobou pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy ve Švédsku panují nejpříznivější podmínky. Nezapomeňte, že Švédskou se nachází na severu, a je tam tedy daleko mrazivější počasí, než na jaké jsme zvyklí. V potaz je třeba vzít také období polární noci a dne.

Máte-li rádi historii, pak si jistě ve Švédku oblíbíte muzea a skanzeny, která s oblibou zachycují nejrůznější historické doby. Mezi nejvíce navštěvované patří Vasamuseet, Vin a Sprithistoriska Museet ve Stockholmu.

Švédsko je také plné národní parků, kterých je celkem 28. K těm nejvýznamnějším patří Sarek, Muddus, Padjelanta a Stroa Sjofallet, které se nachází v severním části země. Všechny jsou součástí seznamu UNESCO.

Proč cestovní pojištění do Švédska?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Švédska. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištění


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.