cestovni-pojisteni|rizikove-sporty Cestovní pojištění - skialpinismus | ePojisteni.cz

Cestovní pojištění - skialpinismus

Cestovní pojištění - skialpinismus

Skialpinismus se těší velké oblibě mezi milovníky horské turistiky a je ideálním spojením zimního sportu a poznávaní nových míst. Namísto bot pro náročnou chůzi po skalách oblékají skialpinisté speciálně upravené lyže a vydávají se na zasněžené vrcholy.

Pozor na možná rizika

Skialpinismus se řadí mezi takzvané extrémní sporty a cestovní pojištění je pro pojišťovny v tomto případě značně rizikové. V praxi pojištění extrémních sportů zahrnuje jak rekreační, tak výkonnostní a profesionální provozování skialpinismu.

Většina pojišťoven považuje extrémní sporty za ještě více nebezpečné, než rizikové sporty. Zatímco rizikové sporty si připojistíte za 100% navýšení, ty extrémní – všetně skialpinismu – vás budou stát o 200% více.

Bez pojištění nikdy!

Provozovat skialpinismus je skvělý sport, který si užijete nejvíce ve větší skupině nadšených skialpinistů. Vydávat se však na vrcholy hor bez cestovního pojištění je v tomto případě neuvěřitelně rizikové. 200% navýšení ceny za pojištění je sice poměrně dost, ovšem rovněž to vypovídá o tom, že je velká šance způsobit si nějaký úraz. Proto v žádném případě nepřeceňujte svoje schopnosti a pojistěte se – pár dnů navíc ani s takovouto přirážkou nevyjde na příliš velkou částku a cestovní pojištění vás chrání do výdajů až milionů korun..

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3