epojisteni logo

Stále více oblíbenějším sportem v Česku je přístrojové potápění. Pojišťovny se však k němu staví poměrně rozpačitě a sehnat kvalitní pojištění s odpovídajícím rozsahem pojištění a dobrými pojistnými limity není vůbec snadné. Pojišťovny totiž na přistrojové potápění pohlíží jako na rizikový až extrémní sportovní aktivitu. Jsou i takové pojišťovny, které potápěče odmítají pojistit vůbec a cestovní pojištění potápění nemají vůbec v nabídce a to ani v podobě speciálního (a dražšího) připojištění.

Hlavním kritériem je hloubka ponoru

Zbývající pojišťovny, které cestování pojištění pro potápěče nabízí, mají přísná kritéria. Tím hlavním je hloubka ponoru, která maximálně činí 30 až 40 metrů. Pouze jedna pojišťovna nabízí potápění i do větších hloubek a náročnějších podmínek, ale tomu také odpovídá cena, která je čtyrnásobná.

Obvyklá pojistitelná hloubka ponoru je tedy do 40 metrů a musí je jednat o tzv. sportovní potápění. Pokud se při potápění dostane potápěč do hloubky vyšší, ale důvodem bude silný proud nikoliv úmyslné porušení smluvních podmínek, pak pojišťovna léčbu obvykle uhradí z pojištění. Vyžádat si k tomu může údaje z potápěčského počítače.

Potápění je rizikový sport, a proto je třeba počítat s vyšší cenou pojištění. Na konečné ceně se podílí také lokalita potápění. Cena je velmi odlišná a pohybuje se od pár desítek korun až po stovky korun za jeden den. Samozřejmě je však nutné nabídky porovnat a vybrat si takové pojištění, které odpovídá přímo Vašim požadavkům

Cestovní pojištění potápění online

Výhodné a levné cestovní pojištění i pro potápěče najdete na stránkách ePojisteni.cz.. Zde si můžete aktuální nabídky velmi jednoduše porovnat a uzavřít online.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo