epojisteni logo

Cestovní pojištění do Nizozemska

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Nizozemsko se nachází v severozápadní Evropě na pobřeží Severního moře a často bývá nazýváno také jako Nizozemí či Holandsko. Jedná se o nížinatou zemi, která sousedí s Belgií na jihu a Německem na východě. Nizozemsko je zemí populární díky důmyslně vybudované soustavy protipovodňových hrází, tulipánům, sýrům či větrným mlýnům. Zde také žili umělci Rembrandt a van Gogh.

Důležité informace před cestou

Nizozemsko je členem Evropské unie, což znamená, že si český turista vystačí pouze s platným cestovním pasem či občanským průkazem.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a Přírodní krásy a zajímavosti

Nizozemsko je velmi rozmanitá země, u které si okamžitě vybavíme větrné mlýny, vynikající sýry, barevné tulipány, umění i její přátelské obyvatelstvo, které všude jezdí na kolech. Právě díky rovinatému terénu si Nizozemci libují v jízdě na kol a mohou se pochlubit vybudovanou rozsáhlou sítí cyklostezek. Nizozemsko je také zemí bohémů a umělců, kteří zdejší krajinu i kulturu mají za inspiraci.

Hlavní město Amsterdam se rozléhá kolem řeky Amstel a je hustě protkané vodními kanály, které jsou nazývané grachty. Těchto kanálů můžete v Amsterdamu najít na 160 a spojuje je na 1200 mostů! Ve městě se také nachází desítky galerií, barů, restaurací, oblíbených coffee shopů i rušných tržišť. Ve své historii byl Amsterdam vždy důležitým přístavním městem, a proto zde můžete spatřit řadu pamětihodností, jako je například dvůr Begijnhof, muzeum Rijksmuseum či muzeum Van Gogha.

Také město Haag je velmi důležité už jenom proto, že zde sídlí významné státní úřady i vláda včetně nizozemské královny. Právě zde se nachází komplex reprezentačních a správních budov Binnenhof, který byl vybudován ve 13. století, královský palác Koninklijk Paleis a radnice ze 16. století.

Za návštěvu určitě také stojí druhé největší město Rotterdam a největší květinový park na světě Keukenhof, který leží cca 30 kilometrů od Amsterdamu.

Proč cestovní pojištění do Nizozemska?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i v Nizozemsku. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištění


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.