epojisteni logo

Cestovní pojištění na Maltu

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Maltská republika se nachází ve Středozemním moři a jedná se o vyspělou ostrovní zemi s velmi hustým osídlením. Malta je od roku 2004 členem Evropské unie s velmi strategickou polohou, která byla důležitá i v minulosti. Jako významný obchodní uzel se ji v dějinách snažily ovládnout Féničané, Kartágo, Římané, Byzantská říše, ale i Francouzi a Spojené království v novodobější historii. Skutečnou nezávislost získala Malta teprve v roce 1964.

Důležité informace před cestou

Malta je stejně jako Česká republika členem Evropské unie, a proto Vám k návštěvě této krásné ostrovní země bude stačit platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Před návštěvou je však vhodné si aktuální informace ověřit z důvodů případných změn. Očkování nejsou povinná žádná.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Díky své poloze Malta tvořila a stále tvoří “most” mezi Evropou a Afrikou. To je patrné i na místní kultuře, která je propojením obou kultur, o čemž svědčí rozmanité pamětihodnosti, které pamatují více či méně slavné doby ostrova. Nejen památky, ale také slunečné a teplé podnebí, výborná kuchyně a bohatý kulturní život lákají turisty z různých koutů světa k návštěvě.

Malta je tvořena třemi obydlenými ostrovy Malta, Gozo a Comino, z nichž největší je právě Malta. Na ostrovech najdete písčité i kamenité pláže a na své si díky bohatému podmořskému životu přijdou potápěči. Na ostrově Malta se také nachází hlavní město Valletta, které je obehnáno zachovalými hradbami. Nalézá se zde pevnost St. Elmo, která pamatuje krvavé nájezdy osmanských vojsk. Samozřejmě zde také najdete množství restaurací, barů i obchodů a obchůdků.

Turisticky oblíbená jsou letoviska St. Julian´s a Sliema, které leží nedaleko hlavního města. Zde na návštěvníky čekají luxusní hotely a zábavný noční život. Menší ostrov Gozo je rájem potápěčů a dovolená je zde výrazně klidnější než na Maltě. Jsou zde krásné písčité pláže, zvlněnější a zelenější krajina. A navíc se říká, že právě na tomto Ostrově bájný Odysseus strávil sedm let s nymfou Kalypsó.

Proč cestovní pojištění na Maltu?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i na Maltě. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  • finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  • asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  • možnost dalších připojištění


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.